لویی گومرت، نماینده تگزاس و چندین نماینده دیگر جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس، معاون ترامپ خواستند برای لغو پیروزی انتخاباتی جو بایدن اقدام کند.

کد خبر: ۷۸۹۱۵
۰۹:۳۳ - ۰۹ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.
دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری هیل، این درخواست بر نقش مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در جلسه ششم ژانویه در کنگره برای شمارش آرای الکترال ایالات و نهایی شدن پیروزی بایدن بر دونالد ترامپ تمرکز دارد.

این در حالی است که به طور سنتی، نقش معاون رئیس جمهوری آمریکا در مدیریت این جلسه نمادین است و طبق قانون فدرال ۱۸۸۷ موسوم به قانون شمارش الکترال انجام می‌شود.

اما جمهوری‌خواهان با درخواستی که تنظیم کرده‌اند، از یک قاضی فدرال در تگزاس خواسته‌اند تا این قانون را مغایر قانون اساسی آمریکا اعلام کند. شاکیان جمهوری‌خواه همچنین پا را فراتر گذاشته و از دادگاه خواسته‌اند تا به مایک پنس این اختیار را بدهد که در ششم ژانویه شکست ترامپ در ایالت‌های سرنوشت‌ساز کلیدی را باطل اعلام کند.
 

کارشناسان قانون انتخابات، چشم‌انداز موفقیت این شکایت‌نامه را بسیار اندک می‌دانند.

ادوارد فولی، پروفسور حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: این ایده که معاون رئیس جمهوری تنها مقام مسوول برای تعیین این است که آیا آرای الکترالی که ایالت‌ها تحویل می‌دهند باید شمارش شوند یا خیر و یا اینکه کدام یک از آراء قابل شمارش است، با درک مناسب از قانون اساسی مطابق نیست.  
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: