تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

بعد از اظهارات رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر امکان ازسرگیری روابط با تل‌آویو که از سال ۲۰۱۰ با تنش همراه بوده است، یک وزیر اسرائیلی شرط رژیم صهیونیستی برای بهود روابط با آنکارا را اعلام کرد.

کد خبر: ۷۸۸۷۴
۱۵:۳۲ - ۰۸ دی ۱۳۹۹

وزیر اسرائیلی شرط رژیم صهیونیستی را برای بهبود روابط با ترکیه اعلام کرد

 

دیدارنیوز ـ این وزیر که نخواست نامش فاش شود، در مصاحبه با روزنامه عربستانی الشرق الاوسط چاپ لندن گفت که دولت رژیم صهیونیستی پاسخ مثبتی به ابتکار عمل رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برای بهبود روابط دو طرف نداده است.

وی ادامه داد، دولت بنیامین نتانیاهو این شرط را گذاشته تا در وهله نخست، ترکیه حمایت خود از حماس را کاهش دهد و تشویق کردن‌هایش برای فعالیت نظامی حماس را متوقف کند.

طبق گفته این وزیر، روابط ترکیه با حماس دشواری‌هایی را در مسیر بهبود روابط سیاسی رژیم صهیونیستی و ترکیه ایجاد می‌کند.
 

وی گفت که با وجود روابط سیاسی "بد" میان تل‌آویو و آنکارا اما روابط اقتصادی "شکوفا بوده و روابط امنیتی خوب است".

این وزیر اسرائیلی گفت که رژیم صهیونیستی به صورت رسمی به اظهارات اخیر رئیس جمهوری ترکیه پیرامون امکان ازسرگیری روابط دو طرف پاسخ نداده است.

وی افزود: اما مورد ترکیه با چهار کشور عربی که اخیراً توافق صلح را با اسرائیل امضا کردند، به صورت اساسی فرق می‌کند، چراکه ترکیه از حماس حمایت می‌کند.

این مسؤول رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این حقیقت که حماس یک مقر در ترکیه دارد، یک مساله بسیار چالش برانگیز است. تمام مساله را دشوار می‌کند.

وی توضیح داد: تا زمانی که رویکردهای ترکیه در قبال حماس تغییر نکند، روابط میان تل‌آویو و آنکارا بهبود نخواهد یافت.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: