تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

روایت نخست‌وزیر سابق عراق: از روی انگشتر فهمیدم که هدف حمله آمریکایی‌ها شهید سلیمانی است

«عادل عبد المهدی»، نخست‌وزیر سابق عراق در گفت‌وگو با شبکه العهد عراق در برنامه مستند موسوم «الرحلة الأخیرة» (آخرین سفر) گفت:‌ «حدودهای ساعت یک بود که اخباری مبنی بر حمله هوایی آمریکایی‌ها به ایرانی‌ها در نزدیکی‌های فرودگاه بغداد منتشر می‌شد. کسی که من را از خواب بیدار کرد، برادر کاظمی، نخست‌وزیر کنونی بود». وی گفت که از روی تصاویر منتشر شده به فاصله لحظاتی بعد از حمله آمریکایی‌ها به خودروی سردار سلیمانی فهمید که این خودروی متعلق به شهید سلیمانی و همراهانش بوده است.

کد خبر: ۷۸۸۱۹
۲۳:۰۲ - ۰۷ دی ۱۳۹۹
روایت نخست‌وزیر سابق عراق: از روی انگشتر فهمیدم که هدف حمله آمریکایی‌ها شهید سلیمانی است
 
دیدارنیوز -  «عادل عبد المهدی»، نخست‌وزیر سابق عراق گفت که صبح روزی که شهید سلیمانی، فرمانده سابق نیروی سپاه قدس انقلاب اسلامی ترور شد، با یکدیگر قرار ملاقات داشته است.

او در گفت‌وگو با شبکه العهد عراق در برنامه مستند موسوم «الرحلة الأخیرة» (آخرین سفر) گفت:‌ «حدودهای ساعت یک بود که اخباری مبنی بر حمله هوایی آمریکایی‌ها به ایرانی‌ها در نزدیکی‌های فرودگاه بغداد منتشر می‌شد. کسی که من را از خواب بیدار کرد، برادر کاظمی، نخست‌وزیر کنونی بود».

عبدالمهدی ادامه داد: «شک و احتمالاتی [که هدف چه کسانی هستند] وجود داشت ولی می‌دانستیم که شهید سلیمانی به عراق خواهد آمد؛ چرا که ساعت ۸:۳۰ صبح با هم قرار ملاقات داشتیم. قرار بود با هم صبحانه بخوریم. همین‌جایی که الآن هستیم».

نخست‌وزیر سابق عراق گفت: «نزدیک ساعت یک بامداد بود که کاظمی تماس گرفت و گفت که حادثه‌ای اتفاق افتاده ولی مشخص نبود که شهید سلیمانی در هواپیما [دمشق -بغداد] بود یا نه».

او ادامه داد: «تصاویری داشت به دستم می‌رسید در گوشی از خودروی هدف قرار داده شده. من با سفارت ایران در بغداد تماس گرفتم و از آن‌ها در این باره توضیح خواستم. آن‌ها هم جوابی نداشتند. سپس تصاویری رسید. در این تصاویر، تصویری بود که در آن انگشتری وجود داشت. شخصاً به این نتیجه و تشخیص رسیدم که این انگشتر، انگشتر شهید سلیمانی است».

شبکه العهد عراق بخش اول این مستند را هفته گذشته منتشر کرد و قرار است بخش دوم را امشب ساعت ۱۰ به وقت بغداد منتشر شود. در این مستند شخصیت‌های ایرانی و عراق و لبنان در باره روز حادثه گفت‌وگوهایی کرده‌اند.
 
منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی