«عادل عبد المهدی»، نخست‌وزیر سابق عراق در گفت‌وگو با شبکه العهد عراق در برنامه مستند موسوم «الرحلة الأخیرة» (آخرین سفر) گفت:‌ «حدودهای ساعت یک بود که اخباری مبنی بر حمله هوایی آمریکایی‌ها به ایرانی‌ها در نزدیکی‌های فرودگاه بغداد منتشر می‌شد. کسی که من را از خواب بیدار کرد، برادر کاظمی، نخست‌وزیر کنونی بود». وی گفت که از روی تصاویر منتشر شده به فاصله لحظاتی بعد از حمله آمریکایی‌ها به خودروی سردار سلیمانی فهمید که این خودروی متعلق به شهید سلیمانی و همراهانش بوده است.

کد خبر: ۷۸۸۱۹
۲۳:۰۲ - ۰۷ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.
روایت نخست‌وزیر سابق عراق: از روی انگشتر فهمیدم که هدف حمله آمریکایی‌ها شهید سلیمانی است
 
دیدارنیوز -  «عادل عبد المهدی»، نخست‌وزیر سابق عراق گفت که صبح روزی که شهید سلیمانی، فرمانده سابق نیروی سپاه قدس انقلاب اسلامی ترور شد، با یکدیگر قرار ملاقات داشته است.

او در گفت‌وگو با شبکه العهد عراق در برنامه مستند موسوم «الرحلة الأخیرة» (آخرین سفر) گفت:‌ «حدودهای ساعت یک بود که اخباری مبنی بر حمله هوایی آمریکایی‌ها به ایرانی‌ها در نزدیکی‌های فرودگاه بغداد منتشر می‌شد. کسی که من را از خواب بیدار کرد، برادر کاظمی، نخست‌وزیر کنونی بود».

عبدالمهدی ادامه داد: «شک و احتمالاتی [که هدف چه کسانی هستند] وجود داشت ولی می‌دانستیم که شهید سلیمانی به عراق خواهد آمد؛ چرا که ساعت ۸:۳۰ صبح با هم قرار ملاقات داشتیم. قرار بود با هم صبحانه بخوریم. همین‌جایی که الآن هستیم».

نخست‌وزیر سابق عراق گفت: «نزدیک ساعت یک بامداد بود که کاظمی تماس گرفت و گفت که حادثه‌ای اتفاق افتاده ولی مشخص نبود که شهید سلیمانی در هواپیما [دمشق -بغداد] بود یا نه».

او ادامه داد: «تصاویری داشت به دستم می‌رسید در گوشی از خودروی هدف قرار داده شده. من با سفارت ایران در بغداد تماس گرفتم و از آن‌ها در این باره توضیح خواستم. آن‌ها هم جوابی نداشتند. سپس تصاویری رسید. در این تصاویر، تصویری بود که در آن انگشتری وجود داشت. شخصاً به این نتیجه و تشخیص رسیدم که این انگشتر، انگشتر شهید سلیمانی است».

شبکه العهد عراق بخش اول این مستند را هفته گذشته منتشر کرد و قرار است بخش دوم را امشب ساعت ۱۰ به وقت بغداد منتشر شود. در این مستند شخصیت‌های ایرانی و عراق و لبنان در باره روز حادثه گفت‌وگوهایی کرده‌اند.
 
منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: