الله کرم دبیر کل سابق انصارحزب الله گفت: آنچه لازم است اعتراف به شکست برجام است تاامکان عبور از آن حاصل گردد. اکنون عوام هم می دانند همانطور که تصویب FATF مانع کاهش تحریم ها نمی شود خروج ازNPT نیز تغییری در افزایش فشار آمریکا ندارد.

کد خبر: ۷۸۷۴۴
۲۰:۲۵ - ۰۶ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

بایدن سوگند خورد؛ جشن پیروزی اتحاد رنگارنگ

بایدن سوگند خورد؛ جشن پیروزی اتحاد رنگارنگ

در مراسم تحلیف بایدن و جشن پیروزی حزب دموکرات حضور رنگین‌پوستان، هنرمندان و زنان بسیار برجسته بود. نیروهایی که به دموکرات‌ها کمک کردند که موقتا از کابوس ترامپ و ترامپیسم خلاصی یابند.
الله کرم: باید برای رفع تحریم ها مذاکره کرد
 
دیدارنیوز - حسین‌الله کرم درمورد سرنوشت ماجرای لغو تحریم ها گفت: دولت باید در این رابطه تلاش کند، خصوصا با وجود مصوبه راهبردی رفع تحریم مجلس قادر به فشار به طرفین مقابل هم هست.گرچه متاسفانه دولت با نقد مصوبه فوق، شانس خود را کاهش داد.

دبیرکل سابق انصار حزب الله تصریح کرد: واکنش سیاسی در هر شرایط بهتر از انفعال است، مهم این است که مذاکره برای رفع تحریم، باید به عنوان ابزار و در راستای منافع ملی بکار گرفته شود و نه به عنوان یک هدف وجایگزین منافع ملی استفاده شود.
این فعال سیاسی اصولگرا همچنین در پاسخ به پرسشی درمورد بازگشت آمریکا به برجام گفت: اگر بایدن بتواند ایران را مجبور به مذاکره در دو موضوع موشکی و قدرت منطقه ای نماید حتما به برجام بازمی گردد.
 

الله کرم در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید FATF چقدر برای بهبود شرایط اقتصادی کشور مهم است، تصریح کرد: برای کسانی که دنبال توجیه ناکارآمدی اند بسیار مهم است. زیرا آنها فقط دنبال گرفتن زمان هستند، این درحالی است که به خوبی می دانند تصویب FATF هم نمی تواند از سیستم اوفک آمریکا در جابجایی پول عبور کند. آنچه لازم است اعتراف به شکست برجام است تاامکان عبور از آن حاصل گردد. اکنون عوام هم می دانند همانطور که تصویب FATF مانع کاهش تحریم ها نمی شود خروج ازNPT نیز تغییری در افزایش فشار آمریکا ندارد.

وی همچنین در واکنش به این موضوع که برخی اصولگرایان اعتقاد دارند که اگر دولت بعدی اصولگرا باشد، میتواند هم لغو تحریم ها و هم قرارداد ۲۵ ساله چین را زودتر به نتیجه رسانده و اجرایی کند، اظهار کرد: حل برجام بدون خروج ازNPT حاصل نمی شود لذا دولت فعلی هم می تواند به آن دست یابد اما قرارداد ۲۵ساله با چین از یکطرف با رویکرد غربگرای این دولت و از طرف دیگر با ناکارآمدی استراتژیک این دولت همخوانی ندارد لذا باید منتظر یک دولت انقلابی بود. ضمنا همکاری چین با یک دولت انقلابی نسبت به دولتی غربگرا حتما عملی تر است.
 
منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
محمدرضا کیانفر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
0
0
حسین‌ الله‌کرم اصولگرا گفت: باید با آمریکا مذاکره کنیم.

آقای الله‌کرم،
لایق تقدیرید زیرا ثابت کردید اجتناب از تعصب را برای رشد فرهنگ و تکامل تمدن ضروری می‌دانید.
بیا که نوبت صلح است و دوستی و عنایت، به شرط آن که نگوییم از آن چه رفت حکایت.
به هیچ روی نشاید خلاف رأی تو کردن، کجا برم گله از دست پادشاه ولایت.

سرور گرامی،
تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی،
2- به رسمیت شناختن حق #آزادی_بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما،