معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد

 معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در این دوره موفق شدیم یک حرکت برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر پژوهش و داده های علمی داشته باشیم و در استان ها نیز یک برنامه علمی و مستند تدوین شد و به تصویب شورای برنامه ریزی رسید.

کد خبر: ۷۸۷۳۸
۲۰:۰۷ - ۰۶ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

اعتراضات در روسیه؛ آینده امپراتوری پوتین
بررسی اعتراضات در روسیه در گفتگو با حسن بهشتی‌پور

اعتراضات در روسیه؛ آینده امپراتوری پوتین

اعتراضات روسیه نشان از چه دارد و به کدام سمت می‌رود؟ آیا ممکن است این اعتراضات تاثیری بر آینده سیاسی امپراتوری بی‌کران سرما و تزار داشته باشد؟
انجام حرکتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده‌های علمی
 
دیدارنیوز - معصومه ابتکار که به صورت مجازی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان حضور یافته بود، اظهار کرد: در کل کشور در راستای تحقق برنامه های سند و ارتقاء وضعیت زنان و خانواده گام های عملیاتی و اجرایی موثری برداشته شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی آذربایجان‌شرقی را دومین استان مجری طرح های سند ارتقاء جایگاه خانواده برشمرد و گفت: سامانه رصد و پایش این سند آماده بوده و منتظر ورود اطلاعات در این سامانه هستیم.

  ابتکار افزود: برای ارتقاء شاخص‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عدالت هچنین تقویت جایگاه زنان و تحکیم خانواده گام‌های موثری برداشته‌ایم و طرح‌های بسیاری را در استان‌ها با جدیت دنبال می‌کنیم که این طرح‌ها به خوبی در آذربایجان‌شرقی پیش رفته است.

 وی اظهار کرد: در راستای اجرا و تحقق طرح سند ارتقاء جایگاه خانواده و توانمندسازی زنان در سال گذشته الگوی مشاغل خانگی را ارائه و همزمان استاندارد مشاغل خانگی را در شورای عالی استاندارد تصویب کردیم و امسال دستور العمل استانداردسازی مشاغل خانگی را رونمایی کردیم. 
 

وی با بیان اینکه استانداردسازی مشاغل خانگی یک فرصت استثنایی محسوب می شود، افزود: ۸۰ درصد مشاغل خانگی را زنان اداره می‌کنند و باعث می شود هم خانواده را و هم مسائل اقتصادی را مدیریت کنند. 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح کرد: در ارتباط با مشاغل خانگی تسهیلاتی را به عنوان قرض الحسنه پیش‌بینی کردیم که در آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۸۳ زن از این تسهیلات استفاده کردند، در مورد تسهیلات روستایی هم ۵۰ نفر جدید معرفی کردیم.

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، ابتکار گفت: با توجه به سختی یافتن وثیقه برای بانوان به ویژه در روستاها با هماهنگی‌هایی که با بانک مرکزی به عمل آوردیم، تلاش کردیم بانک‌ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه تسهیلات مشاغل خانگی بپذیرند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: