کد خبر: ۷۸۷۰۹
۱۳:۳۵ - ۰۶ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

پویش «هواتوداریم» جمع آوری لباس گرم برای نیازمندان شهر
 
دیدارنیوز - بی خانمانی و کارتن‌خوابی یکی از جدی‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که در صورت عدم مواجهه مناسب از جانب مردم و مسئولین، می‌تواند زمینه‌ساز دیگر معضلات و آسیب‌های اجتماعی باشد. برخلاف آنچه تصور می‌شود، بی‌خانمانی و کارتن‌خوابی به افراد معتاد و ته‌خطی محدود نیست و طیفی از زنان خشونت دیده، پسران و دختران فراری، قربانیان سالمند آزاری، دگرباشان جنسی و گروهی از افراد دارای معلولیت را نیز در برمی‌گیرد.

فصل زمستان چالشی سخت برای کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌هاست، فقدان لباس مناسب، غذای‌گرم و جایی برای خوابیدن از جمله دشواری‌هایی است که گاهی به قیمت مرگ این افراد تمام می‌شود.

موسسه یا سامان‌سرای «نور سپید هدایت» با مدیریت بانو سپیده علیزاده که در زمینه کاهش آسیب زنان و کودکان فعال است، در نظر دارد در قالب اجرای پویش مردمی #هواتوداریم با جمع‌آوری پتو و لباس‌های گرم (نو و کمتر استفاده شده) شهروندان و توزیع آن در بین بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌های شهر تهران، گامی در جهت کاهش آسیب این گروه اجتماعی در فصل زمستان برداشته و بکوشد با جلب مشارکت‌های مردمی سختی زمستان برای بی‌خانمان‌ها را تسهیل کند.

علاقمندان به مشارکت در این پویش می‌توانند برای تحویل پتو و البسه پتو و لباس‌های گرم (نو و کمتر استفاده شده) به این موسسه، تلفن تماس و نشانی منزل خود به شماره واتساپ ۰۹۱۲۵۵۷۲۲۶۳ ارسال نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این پویش آیدی @nooresepid را در شبکه‌های مجازی دنبال کنید.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: