رئیس دیوان عدالت اداری در نامه‌ای مصوبات ابطال شده شورای اسلامی شهر‌ها در خصوص وضع عوارض را برای پیشگیری از تصویب عوارض غیرقانونی در شورا‌های اسلامی شهر و روستا را به وزیر کشور اعلام کرد.

کد خبر: ۷۸۷۰۶
۱۳:۱۸ - ۰۶ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.

دیوان عدالت اداری عوارض ممنوعه شورا‌های شهر را اعلام کرد

 

دیدارنیوز ـ به گزارش روز شنبه دیوان عدالت اداری، برابر ماده ۱۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲، اعتراض نسبت به مقررات و آیین نامه‌های دولتی، شهرداری ها، موسسات عمومی غیر دولتی در صورتی که خلاف قوانین یا شرع یا خارج از حدود اختیارات مرجع تصویب کننده آن تصویب شده باشند، توسط هیأت عمومی دیوان مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

هیات عمومی دیوان عدالت اداری در راستای انجام وظایف قانونی در رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی از مصوبات شورا‌های اسلامی شهر، مبادرت به صدور آراء متعدد مبنی بر ابطال یا تایید مصوبات شورای اسلامی شهر‌ها در مورد تصویب عوارض نموده است و مطابق ماده ۹۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند مفاد رای هیات عمومی را در تصمیمات بعدی خود لحاظ کنند.

در راستای پیشگیری از تصویب مصوبات خلاف قانون و حفظ حقوق عامه، فهرست عناوین مصوبات شورای اسلامی شهرها، در مورد عوارض که در هیات عمومی دیوان عدالت اداری ابطال شده است، در نامه‌ای از سوی حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ارسال و اعلام شد. ضروری است با توجه به الزام قانونی تبعیت از آراء هیات عمومی، عناوین مصوبات ابطال شده به شورا‌های شهر اعلام تا از تصویب مجدد موارد ابطال شده خودداری کنند.
 

بنا بر این گزارش، وزیر کشور پیرو نامه رئیس دیوان عدالت اداری، در تاریخ ۳۰ آذر سال جاری، مصوبات ابطالی از سوی دیوان عدالت اداری را به فرمانداری ها، بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری‌ها و شورا‌های اسلامی استان به منظور بهره برداری لازم و جلوگیری از تصویب مصوبات مغایر با آراء هیات عمومی دیوان عدالت اداری ابلاغ کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: