همزمان با آغاز سال ۲۰۲۱ فروش ظروف پلاستیکی یک‌بارمصرف در اتحادیه اروپا ممنوع می‌شود. شرکت آمازون اعلام کرد در همین راستا از ۲۱ دسامبر سفارش و فروش انواع مختلف تولیدات پلاستیکی یک‌بارمصرف را به کشور‌هایی که این قانون را اجرا می‌کنند متوقف کرده است.

کد خبر: ۷۸۶۹۷
۱۱:۴۴ - ۰۶ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

بایدن سوگند خورد؛ جشن پیروزی اتحاد رنگارنگ

بایدن سوگند خورد؛ جشن پیروزی اتحاد رنگارنگ

در مراسم تحلیف بایدن و جشن پیروزی حزب دموکرات حضور رنگین‌پوستان، هنرمندان و زنان بسیار برجسته بود. نیروهایی که به دموکرات‌ها کمک کردند که موقتا از کابوس ترامپ و ترامپیسم خلاصی یابند.

استفاده از ظروف یک‌بارمصرف در اتحادیه اروپا ممنوع شد

 

دیدارنیوز ـ همزمان با آغاز سال ۲۰۲۱ فروش ظروف پلاستیکی یک‌بارمصرف در اتحادیه اروپا ممنوع می‌شود.

شرکت آمازون اعلام کرد در همین راستا از ۲۱ دسامبر سفارش و فروش انواع مختلف تولیدات پلاستیکی یک‌بارمصرف را به کشور‌هایی که این قانون را اجرا می‌کنند متوقف کرده است.

بر اساس بیانیه این شرکت، فروش ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی از این پس به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا و ترکیه متوقف شده است.

چین نیز با آغاز سال ۲۰۲۱ استفاده از ظروف پلاستیکی یک‌بارمصرف و کیسه‌های پلاستیکی را که قابلیت بازگشت سریع به طبیعت را ندارند ممنوع اعلام کرده است.

بریتانیا علاوه بر این، مصرف آبنبات‌های چوبی (پلاستیکی)، قاشق هم زدن چای و قهوه و گوش‌پاک‌کن را هم از اکتبر گذشته ممنوع اعلام کرده بود.

از سویی کانادا قانون ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی یک‌بارمصرف را از پایان سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد کرد.

به گفته کارشناسان، امروز پلاستیک به یک معضل جهانی تبدیل شده است به طوری که در عمیق‌ترین نقطه جهان در گودال ماریانا تا قله کوه اورست و در میان یخ‌های قطب شمال بقایایی از پلاستیک دیده می‌شود.
 
منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: