هزاران راننده کامیونی که در سه روز گذشته به دلیل بسته شدن مرز بین انگلیس و فرانسه بیرون شهر مرزی دوو گرفتار و سرگردان شده‌اند، امروز چهارشنبه با ماموران پلیس دست به گریبان شدند.

کد خبر: ۷۸۵۷۹
۱۴:۴۷ - ۰۳ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی
دیدار آدینه ۳۱

خبرخوانی هفتگی دیدار: نامه‌نگاری هاشمی‌ها، استعفای کروبی، عدرخواهی صدیقی

همچون هفته‌های پیش دیدارنیوز اهم اخبار سیاسی هفته را مرور کرده است، از جمله نامه نگاری خانواده هاشمی با هم و منازعات اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت با رسول منتجب‌نیا که به رسانه‌ها کشیده شد، استعفای...
اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...
#دیدار ـ۱۴۰۰، قسمت چهارم

اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود...

چهارمین قسمت از برنامه #دیدار_۱۴۰۰ به احتمال حضور یک نظامی در سمت ریاست جمهوری و نظرات موافق و مخالف و تحلیل‌های مختلف در مورد این موضوع پرداخته است.

تنش در مرز انگلیس و فرانسه بالا گرفت

 

دیدارنیوز ـ معترضان که عموما اتباع غیر انگلیسی هستند و می‌خواهند کریسمس را کنار خانواده باشند خواستار عبور هرچه سریعتر از مرز فرانسه هستند.

بیش از دو هزار و ۸۰۰ کامیون باری از یکشنبه گذشته بیرون شهر دُوِر در اتوبان ام ۲۰ پشت مرز‌های فرانسه صف کشیده‌اند. فرانسه در پی شناسایی گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس مرز‌های خود را به روی مسافران از این کشور بست.

با این حال مقام‌های دو کشور دیشب درباره بازگشایی مرز‌ها موفق شدند به یک توافق اولیه دست پیدا کنند.

گِرَنت شَپس وزیر حمل و نقل انگلیس در توییتی نوشت: "پیشرفت خوبی داشتیم و در مورد مرز‌ها با دولت فرانسه به توافق رسیدیم. " با این حال وزیر حمل و نقل فرانسه تاکید کرده تمام مسافرانی که از انگلیس برای ورود به این کشور دلیل موجهی دارند باید ۷۲ ساعت قبل از سفر تست کرونا انجام دهند.
 

این بدین معناست که تمام رانندگان باید در روز‌های آینده تست کرونا انجام دهند تا جواز خروج از انگلیس را دریافت کنند. اینکه این عملیات چگونه انجام خواهد شد و دقیقا چقدر طول خواهد کشید هنوز مشخص نیست.

اسکای نیوز امروز گزارش داد که ارتش و سازمان ملی بهداشت قرار است از کیت‌های آزمایش کرونا استفاده کننده که نتیجه آن سریع مشخص می‌شود. با این حال وزیر حمل و نقل انگلیس پیش‌بینی کرده که این عملیات ممکن سه الی چهار روز زمان ببرد.

براساس توافق صورت گرفته مرز فرانسه از امروز به روی مسافرانی از انگلیس باز می‌شود که آزمایش تست کرونا آن‌ها منفی باشد. این توافق تا ششم ژانویه ۲۰۲۱ معتبر و بعد از آن درباره تمدید یا توقف آن تجدید نظر خواهد شد.

سایر کشور‌های اروپایی نیز پس از شناسایی گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا که گفته می‌شود ۷۰ درصد از نوع قبل سریع‌تر منتشر می‌شود مرز‌های خود را به روی انگلیس بسته‌اند.

این مساله نگران‌هایی را در زمینه تبادل کالا بین دو طرف ایجاد کرده و به همین دلیل، کمیسیون اروپا از کشور‌های عضو اتحادیه خواسته تا محدودیت‌های مسافرتی با انگلیس را لغو کنند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: