وزیر کشور گفت: نگرانی ما آن چند روز تبلیغات و تجمعات انتخاباتی است، به خصوص که اگر این تجمعات برگزار نشود هم ممکن است در میزان مشارکت تاثیر بگذارد.

کد خبر: ۷۸۵۶۴
۱۲:۰۱ - ۰۳ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است
گزارش اختصاصی دیدار از نشست حامیان جامعه مدنی (حجم) + فیلم و صوت

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است

کمال اطهاری در وبیناری به میزبانی حامیان جامعه مدنی به انتقاد همزمان از رویکردهای نئولیبرالیستی و نیز روشنفکری رادیکال پرداخته و مهم‌ترین نیاز امرور را ارایه الگوی توسعه دانش‌بنیان می‌داند.

رحمانی فضلی: نگران برگزاری تجمعات در زمان تبلیغات انتخاباتی هستیم

 

دیدارنیوز ـ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به این پرسش که شکل برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ با توجه به شیوع کرونا تغییر خواهد کرد، گفت: داریم بررسی می‌کنیم و از همه خواستیم نظر بدهند و در عین حال نمونه‌های برگزاری انتخابات در همین شرایط در سایر کشور‌ها را هم مورد مطالعه قرار داده‌ایم.

وی افزود:، اما نگرانی ما برای روز انتخابات نیست. ما می‌توانیم در آن روز هم شعبات را افزایش دهیم و هم زمان آغاز رأی‌گیری را دو ساعت زودتر شروع کنیم، اما نگرانی ما آن چند روز تبلیغات و تجمعات است. به خصوص که اگر این تجمعات برگزار نشود هم ممکن است در میزان مشارکت تاثیر بگذارد.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد انتخابات در دو روز برگزار شود، گفت: خیر. طبق قانون این اجازه را نداریم.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت شیوع کرونا در کشور نیز اظهار کرد: کشور را به سه بخش قرمز، نارنجی و زرد تقسیم کرده ایم که متناسب با آن شرایط تصمیمات و برنامه‌هایی اتخاذ شده است بنابراین وقتی وزارت بهداشت هر دوشنبه وضعیت شهرستان‌ها را اعلام می‌کند، متناسب با آن وضعیت، استانداران مقرراتی را جاری می‌کنند.
 
 
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: