تیتر امروز

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی این سازمان به بهزیستی کشور ظرف دو سال گذشته خبر داد. 

کد خبر: ۷۸۴۹۴
۱۲:۵۴ - ۰۲ دی ۱۳۹۹
دیدارنیوز - کریم همتی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی و سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: نیروهای ارزشمند و فداکاری که در سازمان بهزیستی فعالیت می کنند می توانند بخشی از پیکره داوطلبی جمعیت هلال احمر باشند تا فعالیت هایی که تا به امروز انجام دادند را بتوانند به صورت سازماندهی شده در قالب نیروهای داوطلبی هلال احمر ارائه فعالیت کنند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از کارهای خوبی که می توان انجام داد این است که جامعه را تاب آور کنیم. یکی از ارکان جامعه تاب آور افرادی هستند که در آن جامعه زندگی می کنند و طبیعتا وظیفه جمعیت هلال احمر فراهم کردن آموزش های همگانی و تخصصی در رشته ها و رسته های مختلف است. یکی از گروه هایی که همیشه در حین حوادث شاهد مرگ و میر و آسیب بیشتری برای آن جمعیت هستیم، افراد آسیب پذیر دارای بیماریهای زمینه ای و مشکلات حمایتی هستند.

همتی افزود: جمعیت هلال احمر تمرکز ویژه ای را بر بحث آموزش های همگانی و تخصصی با همه ابزارهای ممکن در بحث صدا و سیما و فضای مجازی گذاشته است.
 

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به خانه های هلال احمر اشاره کرد و افزود: بحث خانه های هلال امروز به صورت جدی در جامعه مطرح است و از ابتدای سال تاکنون حدود ۳۶۰۰ خانه هلال در کشور و عمدتا در مناطق محروم و کمتر برخوردار ایجاد کردیم.
وی افزود: این خانه های هلال می توانند با موسسات خیریه دولتی و خصوصی بهزیستی و خیرین ارتباط نزدیکی برقرار کنند. 
همتی ادامه داد: در زمان بحرانها با بهزیستی دو فعالیت نزدیک داشته ایم؛ از آن دورانی که بحث زلزله بم بود تا حوادثی که در سال ۹۸ عمده ترین حادثه، بحث سیل بود. بحث جمع آوری کمکهای مردمی و سلامت روان است که در هر دو محور سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر می توانند ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند.

همتی همچنین در ادامه این مراسم اعلام کرد: در دو سال گذشته جمعیت هلال احمر کمکهای خوبی را برای مددجویان سازمان بهزیستی داشته است و بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال کمک ظرف دو سال گذشته صورت گرفته که بخشی برای بیماران ضایعات نخاعی بوده است. حدود ۱۷ میلیارد از این مبلغ نیز برای بازسازی خانه های مددجویانی بوده که در حین سیل و دیگر حوادث آسیب دیدند. جمع این کمکها موجب آرامش در بخش آسیب پذیر جامعه بوده است و جمعیت هلال احمر به این نوع همکاری و تداوم این همکاری ها افتخار می کند. 
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: