تیتر امروز

چهاردهمین نشست هم‌اندیشی جامعه روحانیت مبارز با تشکل‌های اصولگرا برگزار شد.

کد خبر: ۷۸۲۷۸
۲۰:۵۷ - ۲۹ آذر ۱۳۹۹
دیدارنیوز - در ابتدای نشست حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز و حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور، معاون امور تشکیلات و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت گزارشی از تحولات جاری و سیر اقدامات انجام شده در مسیر دستیابی به وحدت و انسجام در جریان ارزشی و انقلابی ارائه دادند و بر ایجاد ساختاری متقن و قابل اتکا برای تجمیع همه اضلاع و نیروهای درون نظام و وفادار به گفتمان ارزشی و انقلابی تاکید کردند.

در ادامه این نشست موارد پنجگانه‌ای پس از بحث و بررسی اعضای حاضر و نمایندگان احزاب و تشکلهای سیاسی به تأیید آنان رسید. در بند اول با بزرگداشت یاد شهید مفتح از وحدت حوزه و دانشگاه تجلیل و یادآوری شد که امروز جمهوری اسلامی پیوند عمیق این دو رکن تمدن بشری را پیش می‌برد که لازم است این خط سیر با قوت امتداد یابد.

همچنین در بند دوم با یادآوری پیش‌رو بودن سالگرد شهادت قاسم سلیمانی تاکید شد که راهبرد موفق جمهوری اسلامی ایران مقاومت همه‌جانبه در برابر جریان سلطه است. در بند سوم بر اینکه راهبرد جبهه استکبار تضعیف همه‌جانبه محور مقاومت و کانون آن یعنی جمهوری اسلامی است و نیت آنان اجرای نقشه‌های ضدامنیتی و نظامی، تخریب روانی، آسیب فرهنگی و بخصوص جنگ اقتصادی و توقف در توسعه علم و فناوری است، تصریح شد و حاضران در این نشست یادآور شدند که بدون تردید آمریکای اوباما، ترامپ و بایدن و اروپای با آمریکا و بدون امریکا تفاوت ماهوی نخواهند داشت و باید بر خنثی‌سازی تحریم‌ها و نقشه‌های دشمنان ملت ایران تأکید شود.

در بند چهارم نیز با اشاره به اینکه اقتدار کشور در گروی اتحاد ملی و تعامل و همگرایی همه قوا و نیروهای تأثیرگذار است، حاضران از همگان بخصوص قوای سه گانه درخواست کردند که از هرگونه اختلاف‌افکنی به خصوص با سخنان و رفتار تفرقه‌انگیز به شدت پرهیز نمایند و سران قوا با گفت‌وگو و تعامل به حل مشکلات بپردازند.

همچنین در بند پنجم و پایانی بر سخنان رهبری در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت شهیدسلیمانی اشاره شد که شرکت‌کنندگان در این نشست، رمز موفقیت و دسترسی به اهداف مطرح‌شده از سوی رهبری را در مشارکت فعال، برنامه‌ریزی صحیح، حرکت بی‌وقفه، اخلاص و فداکاری و بخصوص وحدت کلمه ملت ایران و بویژه نخبگان و فرهیختگان عنوان کردند و بر ضرورت تقویت وحدت فکری، قولی و عملی برای عبور از این مرحله سرنوشت‌ساز اشاره و بر ایجاد شورای فراگیر وحدت تأکید کردند.

در پایان این نشست دبیران کل احزاب، تشکل‌های سیاسی، مذهبی و دانشجویی و صنفی و نمایندگان بانوان و اقشار، خواستار تداوم این جلسات شدند و از اقدامات وحدت‌آفرین جامعه روحانیت مبارز حمایت کردند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: