تیتر امروز

شهردار پردیس گفت: در پی وقوع زمین لرزه به بزرگی ۴ ریشتر در ساعت ٣:١٠ دقیقه بامداد تمام عوامل بحران شهرداری پردیس برای خدمات رسانی به شهروندان در آماده باش کامل قرار گرفت.

کد خبر: ۷۸۱۷۸
۰۹:۳۰ - ۲۹ آذر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ مرتضی همتی گفت: در پی وقوع زمین لرزه با توجه به اهمیت جان شهروندان کلیه عوامل ستاد بحران شهرداری پردیس در محل‌های خدمت خود حاضر و آماده خدمات رسانی هستند.

وی با تاکید بر حفظ آرامش شهروندان، اظهار داشت: مردم آرامش خود را حفظ کرده و فقط به منابع رسمی برای کسب خبر اعتماد کنند.

شهردار پردیس با شاره به محل تجمع اسکان اضطراری در مواقع بحران شهر پردیس، اظهار داشت: فازیک بلوار بهار غربی محوطه سه شنبه بازار، فاز یک بلوار شهید چمران، خیابان نوسا، زمین فوتبال، فاز۲ میدان امام خمینی (ره)، بوستان مشاهیر، فازیکبلوار خلیج فارس شمالی، خیابان صنایع دفاع، بوستان بانوان، فاز ۲ بلوار سردار شهید سلیمانی، بوستان شهریار، فاز ۳ بلوار جانبازان جنوبی، بوستان ولایت و امام رضا (ع) بخشی از محل‌های تعیین شده برای اسکان اضطراری شهروندان هستند.

همتی گفت: در فاز ۳ بلوار شهید سلیمانی، بوستان نورالشهدا، فاز ۴میدان فردوس نیز برای اسکان اضطراری شهروندان در زمان وقوع حوادث در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است: ساعت ۳ و ۵ دقیقه بامداد شنبه زلزله‌ای به بزرگی ۴ ریشتر دماوند در شرق تهران را لرزاند، این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۵.۷۸۸ و طول جغرافیایی ۵۲.۰۲۸ و در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

محل وقع این زلزله مرز استان‌های مازندران و تهران- حوالی دماوند اعلام شده است، نزدیک‌ترین شهر‌ها به مرکز زلزله در ۸ کیلومتری دماوند، ۱۲ کیلومتری رودهن و ۱۵ کیلومتری بومهن و پردیس نزدیک‌ترین شهر‌ها تهران و ۹۴ کیلومتری کرج بوده‌است.

زمین لرزه بامداد شنبه در پردیس نیز احساس شد و برخی از شهروندان به دلیل ترس از زلزله مجدد از منازل خارج شده و در خودرو‌های خود خوابیدند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: