تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

دیاکو حسینی: برای تصویب FATF به اراده سیاسی نیاز داریم

مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتزیک ریاست جمهوری با تاکید بر این که  اف ای تی اف با یک اراده سیاسی ملی قابل حل است، گفت: باید این مساله فارغ از گرایش‌های سیاسی و با توجه به نظرات کارشناسی ارائه شده بررسی و درمورد آن تصمیم گرفته شود.

کد خبر: ۷۸۰۸۰
۰۹:۰۵ - ۲۷ آذر ۱۳۹۹
دیاکو حسینی: برای تصویب FATF به اراده سیاسی نیاز داریم
 
دیدارنیوز - دیاکو حسینی درباره انتشار اخباری مبنی بر موافقت مقام معظم رهبری با درخواست دولت برای بررسی مجدد اف ای تی اف  گفت: در رابطه با اف ای تی اف پیش از این به طور مفصل مباحث کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و تقریبا نگاه کارشناسی به این مساله به صورت کامل وجود دارد.اما آنچه در این نتایج مشخص است این که رعایت پروتکلهای اف ای تی اف بخش جدایی ناپذیر ادغام اقتصاد کشور در نظام بین الملل به عنوان یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: ما تنها کشوری نیستیم که می خواهیم به این نهاد ملحق شویم اما نکته قابل توجه در مورد اف ای تی اف در کشور ما این است که عدم تصویب آن عمدتا با انگیزه و نیاز سیاسی و یا برداشت های ناقص و یا ناشی از یک بدبینی افراطی نسبت به این نهاد بوده است.

این پژوهشگر مسائل استراتژیک همچنین اظهار کرد: فکر می کنم دراین دوره جدید که رهبری برای بررسی مجدد آن دستور داده و موافقت کرده است باید فارغ از گرایش های سیاسی و با دقت بیشتر با توجه به نظرات کارشناسی درباره ی آن تصمیم گرفته شود.

حسینی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد تصمیم رهبری به تمدید این موضوع نشان دهنده این است که چنین استعدادی در نظام وجوددارد و اهمیت آن در کشور قابل توجه است.

مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در خصوص ضرورت تصمیم اف ای تی اف اظهار کرد: تا زمانی که تحت تحریم های سنگین امروزی قرار داریم شاید تفاوت آن برای این که پروتکل ها را اجرا کنیم و یا نه و عملا نقل و انتقال مالی انجام شود قابل مشاهده نباشد اما زمانی روشن می شود که تحریم ها برداشته شود.
وی تصریح کرد: اما اگر این مقررات را نپذیریم در راس همه کشورها ، آمریکا خوشحال خواهد بود و بهانه ای برای سنگ اندازی بر تجارت بین الملل ایران و عدم دسترسی به حقوق ایران در نظام جهانی خواهد داشت.

این پژوهشگر مسائل استراتژیک افزود: اگر اف ای تی اف را بپذیریم در واقع پیام قوی از جانب ایران خواهد بود که مانعی برای گسترش تجارت وجود ندارد و ما می توانیم رشد و توسعه اقتصادی را شاهد باشیم. زیرا موانع تجارت خارجی برداشته می شود .

وی با تاکید بر این که امروز بحث پیوستن به اف ای تی اف کاملا بحثی استراتژیک است گفت: این مساله می تواند به طور مستقیم تلاش ایران برای لغو تحریم ها و رفع موانع تجارت خارجی را نشان دهد اما باید در نظر داشته باشیم که به یک اراده سیاسی در داخل مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب اف ای تی اف و حل آن در کشور نیاز داریم. در واقع این موضوع با اراده سیاسی ملی قابل حل است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی