تیتر امروز

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...
رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.

کشور‌های مختلف اروپایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای اعمال کرده‌اند.

کد خبر: ۷۸۰۴۶
۱۶:۳۰ - ۲۶ آذر ۱۳۹۹

اعمال محدودیت‌های کرونایی سختگیرانه در سراسر اروپا

 

دیدارنیوز ـ شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گزارش داد بیشتر کشور‌ها در سراسر اروپا با هدف کند کردن روند انتقال و گسترش ویروس کرونا، اکنون در تعطیلی‌های جدید کرونایی شامل محدودیت‌های رفت و آمد در شب یا دیگر محددیت‌ها به سر می‌برند.

مدیر موسسه ملی سلامت در آلمان در این خصوص اعلام کرد: این بحران همانند آغاز دوران خود همچنان جدی است. مقامات آلمانی همچنین خواستار اقدام سریع اتحادیه اروپا در زمینه تأیید واکسن کرونا هستند.

«فرد پلایتگن» خبرنگار سی‌ان‌ان مستقر در برلین، گفت: کشور‌های اروپایی در حال تحت فشار قرار دادن آژانس دارویی اتحادیه اروپا هستند تا واکسن تولید شرکت فایزر و بیون تک را تأیید کند، زیرا ویروس کرونا با سرعت بیشتری در حال گسترش یافتن است.

به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا هم‌اکنون در حال تحت فشار قرار دادن کمیسیون اروپاست و دیروز (سه‌شنبه) اعلام کرد تأیید این واکسن امری کلیدی محسوب می‌شود که قرار است بررسی آن در روز ۲۱ دسامبر انجام شود. هر چند در ابتدا آژانس دارویی اتحادیه اروپا زمان تأیید این واکسن را روز ۲۹ دسامبر اعلام کرده بود.

این در حالی است که دولت آلمان با مشکلات داخلی مواجه شده است، زیرا واکسن فایزر و بیون تک در این کشور تولید شده است، اما در دسترس مردم در این کشور قرار ندارد، علت این امر به عضویت آلمان در اتحادیه باز می‌گردد و برلین برای استفاده از آن باید منتظر تأیید شدن این واکسن از سوی اتحادیه اروپا باقی بماند.

وزیر بهداشت آلمان در سخنانی اعلام کرد: آلمان تصمیم گرفته است نهاد دارویی اروپا این واکسن را تأیید کند و این بدان معناست که این واکسن به طور کامل تأییدیه دریافت خواهد کرد و این روند شامل تأییدیه اضطراری برای استفاده از این واکسن نمی‌شود همانند اتفاقی که برای مثال در آمریکا و انگلیس روی داده است.

وزیر بهداشت آلمان روز سه شنبه اعلام کرد بر این باور است امکان تأیید شدن این واکسن در اتحادیه اروپا در روز ۲۳ دسامبر وجود دارد و سپس روند واکسیناسیون بلافاصله آغاز خواهد شد.

آلمان در حال حاضر با موج جدیدی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و همچنین افزایش موارد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا مواجه است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: