تیتر امروز

کاهش شدید شمار مهاجران خارجی در روسیه در سال جاری میلادی به گفته مقامات مسکو این کشور را با بحران نیروی کار مواجه کرده است.

کد خبر: ۷۸۰۱۷
۱۳:۴۰ - ۲۶ آذر ۱۳۹۹

کاهش شدید شمار مهاجران، روسیه را با کمبود نیروی کار مواجه کرد

 

دیدارنیوز ـ وزارت کشور روسیه روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که شمار مهاجران خارجی در روسیه در یک سال اخیر دو برابر کاهش یافته و به شش میلیون نفر رسیده است.

شمار مهاجران خارجی در روسیه در سال‌های اخیر تا ۱۳ میلیون نفر رسیده بود و مهاجران در بخش‌هایی مانند ساختمان سازی، راه سازی و ایجاد زیرساخت‌ها و نیز بخش‌های خدمات عمومی همچون نظافت شهر‌ها و رستوران‌ها و آرایشگاه‌ها فعالیت می‌کردند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در گزارشی اعلام کرد: ۵۰ جمهوری و استان روسیه با مساله کمبود نیروی انسانی مواجه شده اند و این مساله با کاهش شمار مهاجران خارجی در روسیه ارتباط مستقیم دارد.

وزارت شهرسازی روسیه در این رابطه پیشنهاد کرده است که برای رفع کمبود نیروی انسانی در بخش‌های خانه سازی، مقررات برای سفر مهاجران به روسیه تسهیل شود تا شمار مهاجران خارجی بار دیگر در این کشور افزایش بیابد.

این پیشنهاد را هم اکنون سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (روس پاترب نادزور) بررسی می‌کند.

نیکیتا استاسیشین معاون وزیر شهرسازی روسیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ گفت که باوجود اینکه شمار قابل توجهی از مردم روسیه بیکار هستند نمی‌خواهند در بخش‌های ساختمان سازی و خانه سازی فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد که باید برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی در ساختمان سازی بار دیگر از مهاجران خارجی کمک گرفت.

پس از شیوع همه گیری ویروس کرونا در روسیه از ماه فوریه (اسفند) سفر مهاجران خارجی به این کشور که اکثرا از کشور‌های آسیای مرکزی و نیز از منطقه قفقاز جنوبی است متوقف شد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: