تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

بایدن: مذاکره دوباره با ایران بسیار دشوار خواهد بود

ترامپ با خروج از توافق اتمی، کمک کرد که ایران ذخایر هسته‌ای اش را افزایش دهد و به تولید سلاح اتمی نزدیک‌ شود جو بایدن و کامالا هریس در نخستین مصاحبه مشترک با سی‌ان‌ان، بر مبارزه با کرونا و سیاست جهانی آب و هوا تاکید کردند. بایدن ضمن انتقاد از تصمیم ترامپ در خروج از برجام، تاکید کرد که نمی‌گذارد تهران سلاح اتمی داشته باشد.

کد خبر: ۷۷۹۲۱
۱۰:۵۷ - ۲۵ آذر ۱۳۹۹
دیدارنیوز - رئیس جمهور منتخب آمریکا و معاونش در اولین گفت‌وگوی مشترک، احیای منزلت دولت، مقابله اساسی با کرونا و تعامل  بین‌المللی در مسئله آب و هوا را اولویت‌های نخست خود معرفی کردند. بایدن گفت دولت بعدی چهار اولویت ویروس کرونا، اقتصاد، نابرابری نژادی و تغییرات اقلیمی، پیش رو دارد.

بایدن ضمن انتقاد از تصمیم ترامپ در خروج از برجام، مذاکره دوباره با ایران را بسیار دشوار خواند. او گفت ترامپ با خروج از توافق اتمی، کمک کرد که ایران ذخایر هسته‌ای اش را افزایش دهد و به تولید سلاح اتمی نزدیک‌ شود: «مسئله موشک‌های بالستیک‌ هم وجود دارد. ما نمی‌توانیم به ایران اجازه دهیم که سلاح اتمی داشته باشد... ما نمی‌توانیم این کار را به تنهایی انجام دهیم به همین دلیل من می‌خواهم عضوی از یک گروه بزرگ باشم که نه تنها با ایران بلکه با روسیه، چین و طیف گسترده‌ای از موضوعات برخورد کند.»

رئیس جمهور منتخب آمریکا همچنین عنوان کرد که نمی‌توان گفت کشته شدن محسن فخری‌زاده چه تاثیری روی اختلاف‌های میان تهران و واشنگتن خواهد گذاشت.
بسته حمایتی ۹۰۰ میلیون دلاری
بایدن اعلام کرد که آنتونی فائوچی، به تیم جدید برای مقابله با کووید ۱۹ مشاوره خواهد داد و از مردم خواست ۱۰۰ روز ماسک بزنند. بایدن افزود که به محض تایید بی خطر بودن واکسن کرونا، ترتیب واکسیناسیون عمومی را خواهد داد. 
جو بایدن گفت یک بسته حمایتی ۹۰۰ میلیون دلاری دیگر برای کمک به مشاغل کوچک، پرداخت بیمه بیکاری و وام مسکن ارائه می‌شود و ابراز امیدواری کرد که از همکاری سنا برای تصویب این بسته برخوردار شود. 

او همکاری با شرکای اروپایی و ناتو را نیز دستور کار دولت بعدی خواند و گفت: «اولین کاری که باید انجام شود، همکاری نزدیک با متحدان‌مان در اروپا و اقیانوسیه است.»

بایدن و هریس گفتند که دولت بعدی با یک کار تیمی و جمعی به امور خواهد پرداخت و اعمال حاکمیت از طریق پیام‌های توییتری پایان می‌یابد. بایدن گفت می‌خواهد با هریس یک تیم بسازد و از همان الگویی در همکاری پیروی کند که خودش با اوباما داشت. هریس گفت: «او می‌خواهد من اولین نفر و آخرین نفر در اتاق مشاوره باشم.»

در بخش پایانی این گفت‌وگو، بایدن اظهارامیدواری کرد که ترامپ  در مراسم تحلیف او در روز بیستم ژانویه حضور داشته باشد و گفت: «این یک امر شخصی نیست بلکه به کشور مربوط است. باید نشان دهیم که بعد از اختلاف‌نظرها، انتقال قدرت مسالمت‌آمیز صورت می‌گیرد.»
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی