تیتر امروز

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

با دستور رییس کل دادگستری مازندران کمیته ویژه هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان، مامور رسیدگی و بررسی موضوعات مطرح شده در مورد سرباز و بازپرس مازندرانی شد.

کد خبر: ۷۷۸۹۷
۰۸:۴۸ - ۲۵ آذر ۱۳۹۹
جلسه ۳ ساعته هیات نظارت بر حقوق شهروندی مازندران برای بررسی موضوع بازپرس و سرباز
 
دیدارنیوز - مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن اعلام این خبر، افزوده است: هیات مذکور عصر امروز با حضور رییس کل دادگستری و مسئول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه ساعته پس از استماع شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعین و استماع توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضایی از سرباز وظیفه نهایتا نامبرده از شکایت خویش صرفنظر و اعلام گذشت نموده است و مراتب توسط هیات نظارت بر حقوق شهروندی و مقامات ذی‌ربط صورتجلسه شد.

این گزارش حاکی است رییس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه حقوق شهروندی دادگستری بر لزوم اهتمام تمامی قضات و کارکنان دستگاه قضائی بر حفظ کرامت انسانی و شان افراد به خصوص جوانان زحمت کشی که در کسوت مقدس سربازی در حال خدمت بی چشمداشت به کشور و مردم هستند، تاکید نمود.

وی با بیان اینکه نکته مهم که حفظ کرامت قضات، کارکنان و همه مراجعه‌کنندگان و متهمان جزو وظایف دستگاه قضایی است که شامل قضات، کارکنان و مراجعه‌کنندگان می‌شود، اظهار کرد: کرامت در دادگستری باید نهادینه شود، این کرامت باید نسبت به وکیل، مراجعین، سربازان عزیز، متهمان، و خانواده‌های آنها در همه سطوح رعایت شود.

رفتار ناپسند یکی از بازپرس‌های دادسرای بابل با سرباز یگان حفاظت دادگستری، امروز خبرساز شد و واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی برانگیخت.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: