تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

تداوم آلودگی هوا در تهران و چند توصیه به تهرانی‌ها

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از شهروندان خواست که از تردد‌های غیرضروری با خودرو‌های شخصی خودداری کنند و درصورت استفاده از خودرو‌ها یا موتورسیکلت‌های شخصی در این ایام، از سالم بودن آن و داشتن معاینه‌فنی اطمینان حاصل کنند.

کد خبر: ۷۷۸۴۳
۱۵:۰۲ - ۲۴ آذر ۱۳۹۹

تداوم آلودگی هوا در تهران و چند توصیه به تهرانی‌ها

 

دیدارنیوز ـ بر اساس اعلام روز دوشنبه اعلام روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ صبح امروز با شاخص میانگین ۱۳۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (۲۴ آذر ۹۹) عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها همراه با آغاز تردد خودرو‌ها و افزایش غلظت ذرات معلق سبب می‌شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

بر این اساس در طول روز نیز با جوی پایدار و آرام مواجه خواهیم بود و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نمی‌شود. از این‌رو کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با استمرار پایداری جو تا شامگاه دوشنبه همراه با افزایش ترافیک و در نتیجه تجمع ذرات معلق، انتظار می‌رود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس باقی بماند. با تداوم این شرایط جوی تا نخستین ساعات فردا (۲۵ آذر ۹۹) احتمال می‌رود که در بیشتر مناطق تهران آلودگی هوا ادامه داشته باشد.

بر این اساس به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی طی فردا پیش‌بینی می‌شود که تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود همچنین در اواخر وقت سه‌شنبه با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد مواجه خواهیم بود، اما این آلودگی نسبت به دوشنبه شب شدت کمتری خواهد داشت.

باتوجه به آلودگی هوا در تهران و احتمال افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون توصیه می‌شود که افراد از تردد‌های غیرضروری خودداری کنند همچنین لازم است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خود را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ایجاد تغییراتی در ساعت اجرای طرح ترافیک، افزایش تردد خودرو‌ها در محدوده‌های طرح ترافیک و سکون نسبی هوا طی روز‌های اخیر، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی قابل پیش‌بینی بود، اما به‌دلیل جلوگیری از شیوع بیماری و افزایش احتمال ابتلا به آن درصورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نمی‌توان جلوی تردد خودرو‌های شخصی را گرفت و یا طرح ترافیک را سختگیرانه‌تر اجرایی کرد.

از این‌رو به شهروندان اکیدا توصیه می‌شود که از تردد‌های غیرضروری با خودرو‌های شخصی خودداری کنند و درصورت استفاده از خودرو‌ها یا موتورسیکلت‌های شخصی در این ایام، از سالم بودن آن و داشتن معاینه‌فنی اطمینان حاصل کنند.

از سوی دیگر نیاز است که عموم افراد از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به تشدید آلودگی هوا می‌شود خودداری کنند. ازجمله این فعالیت‌ها می‌توان به روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و ... اشاره کرد.

گفتنی است که کیفیت هوای تهران از ابتدای آذرماه تاکنون ۱۰ روز در شرایط قابل قبول و ۱۴ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی