تیتر امروز

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۱۸ عضو یک شرکت هرمی در تهران خبر داد و گفت: از مال باختگان بیش از ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری شده بود.

کد خبر: ۷۷۵۱۹
۱۹:۰۹ - ۱۹ آذر ۱۳۹۹

دستگیری ۱۸ عضو یک شرکت هرمی در تهران

 

ددیارنیوز ـ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر رفت و آمد مشکوک چندین جوان به داخل یک منزل مسکونی در منطقه رودکی بررسی موضوع و شناسایی هویت این افراد در دستور کار مأموران کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب قرار گرفت.

او بیان کرد: بررسی‌های اولیه نشان از صحت خبر دریافتی داشت و با هماهنگی‌های قضائی منزل مسکونی تحت مراقبت قرار گرفت و مشخص شد تعدادی جوان با اجاره منزل در قالب اعضای یک باند شرکت هرمی در حال فعالیت هستند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستگیری متهمان اخذ و تیم اعزامی از مأموران کلانتری موفق شدند در یک عملیات پلیسی، ۱۸ عضو شرکت‌های هرمی را دستگیر و در بازرسی از آن مکان تعدادی، جزوات آموزشی مربوط به شرکت‌های هرمی، دو دستگاه رایانه و دو دستگاه لپ تاپ کشف کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان پس از انتقال به کلانتری ۲۰۹ در بازجویی مأموران اعتراف کردند، ساکن شهر‌های استان‌های غربی کشور هستند که برای اشتغال و کسب درآمد به تهران مسافرت و اندک اندوخته خود را که از خانواده‌هایشان دریافت کرده‌اند، به امید سودآوری بیشتر در شرکت هرمی سرمایه گذاری کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری شده از این افراد را بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، افزود: خانواده‌ها مراقبت بیشتری از فرزندانشان داشته باشند و به در خواست فرزندانشان مبنی بر واریز مبالغ فراوانی وجه برای اسکان و ضمانت و ... هوشیار‌تر عمل کنند.

متهمان پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شدند.

 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: