تیتر امروز

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با اشاره به برخورداری نیروی پدافند هوایی ارتش از پیشرفته‌ترین سامانه‌های راداری، موشکی و جنگال گفت: امروز بر لبه تکنولوژی و دانش حرکت می‌کنیم و قادریم دشمنان‌مان را فراتر از مرزها رصد کنیم.

کد خبر: ۷۷۲۶۷
۱۱:۵۶ - ۱۶ آذر ۱۳۹۹
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش: هیچ هواگردی برای‌ ما غیرقابل رؤیت نیست
 
دیدارنیوز -به نقل از ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، با اشاره به اهمیت و نقش پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس، گفت: تمامی عملیات‌های دوران دفاع مقدس زیر چتر حمایتی نیروهای پدافند هوایی قرار داشت و اقدامات مؤثر این نیرو در آن دوران و پس از آن همواره قابل توجه، قابل اتکا و بازدارنده بوده است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس، نیروی پدافند هوایی در سراسر کشور در بیش از ۲۵۰ نقطه مستقر شد و تأمین امنیت مراکز حساس کشور را بر عهده داشت؛ این نیرو امنیت هوایی را برای مردم عزیز کشورمان در هشت سال دفاع مقدس برقرار کرد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به نقش پدافند هوایی در تأمین امنیت نفت‌کش‌ها و کشتی‌های تجاری در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در آن دوران، فروش نفت به‌عنوان شریان حیات اقتصادی کشور محسوب می‌شد و دشمنان تلاش زیادی کردند تا این شریان قطع شود؛ اما پدافند هوایی کشور اجازه این اقدام را به آنان نداد و در جزیره خارک در اقدامی هوشمندانه توانست موشک‌های اگزوسه دشمن را در هوا متلاشی کند.

وی در خصوص وضعیت و سطح آمادگی نیروی پدافند هوایی در مقابله با تهدیدات گفت: امروز توان پدافندی کشور با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست و این نیرو دائماً در حال پیشرفت و به‌روزرسانی شدن است و در واقع دارای بهترین تکنولوژی‌ها در حوزه‌های مختلف راداری، موشکی و جنگال (جنگ الکترونیک) هستیم که می‌توان گفت در لبه فناوری و بالاترین سطوح علمی دنیا حرکت می‌کنیم.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد با اشاره به آمادگی این نیرو در مقابله با تهدیدات، عنوان کرد: نیروی پدافند هوایی ضمن رصد و حراست دائمی آسمان کشور، حرکات و اقدامات دشمنان را فراتر از مرزهایمان رصد و بررسی می‌کند. الحمدلله این نیرو امروز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است و دیگر در آسمان کشور هیچ هواگردی وجود ندارد که برای ما قابل رؤیت نباشد؛ لذا هر پرنده‌ای با هر سطح مقطع پروازی را می‌توانیم کشف و منهدم کنیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: