تیتر امروز

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در ضمن رونمایی از اعضای ارشد کمیته سازمان‌دهنده افتتاحیه ریاست جمهوری اعلام کرد، این افتتاحیه در ضمن همه گیری کروناویروس به صورت "شسته رفته" برگزار می‌شود.

کد خبر: ۷۶۹۲۹
۱۳:۰۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹
بایدن در فکر مراسم
 
دیدارنیوز - به نقل از ایندیپندنت، روز دوشنبه تیم انتقال قدرت جو بایدن "تونی آلن" را که قبلا به عنوان نویسنده سخنرانی برای رئیس جمهور منتخب کار کرده، به عنوان رئیس اجرایی کمیته افتتاحیه ریاست جمهوری اعلام کرد. این مراسم قرار است در ۲۰ ژانویه برگزار شود.

آلن که رهبری این تیم را با ظرفیت شخصی در ضمن کار به عنوان رئیس دانشگاه ایالتی دلاور انجام خواهد داد، در بیانیه‌ای عنوان کرد، افتتاحیه ریاست جمهوری در ضمن همه گیری کروناویروس "شسته رفته" و بدون اضافات خواهد بود.

آلن گفت: افتتاحیه سال جاری در ضمن همه گیری بیماری متفاوت به نظر خواهد رسید اما ما سنتهای آمریکایی افتتاحیه را پاسخ خواهیم داد و با آمریکایی‌های سراسر کشور در حین حفظ سلامت و امنیت تعامل خواهیم کرد.

تیم انتقال قدرت بایدن همچنین "میجو وارگیز"، کسی که قبلا به عنوان مدیر ارشد عملیات و مشاور ارشد در کمپین ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بایدن کار کرده را به عنوان مدیر اجرایی کمیته اعلام کرد.

انتظار می‌رود مراسم امسال خیلی کوچک برگزار شود و در میان همه گیری کروناویروس به کمتر از ۱۶۰۰ نفر اجازه شرکت در آن داده شود.

همچنین طبق گزارش سی.ان.ان، این بحث درخصوص ضرورت منفی بودن تست کووید ۱۹ کسانی که قرار است نزدیک بایدن بایستند قبل از شرکتشان در مراسم مطرح است.

بایدن در زمان کمپین ریاست جمهوری گفت که نمیخواهد برای این مراسم مجبور به زدن ماسک شود اما کمیته کنگره‌ای مشترک مراسم‌های افتتاحیه اخیرا تاکید کرد که همه شرکت کننده‌ها باید به زدن ماسک و رعایت دستور العملهای فاصله گذاری اجتماعی پایبند باشند. هنوز مشخص نشده که آیا دونالد ترامپ در این مراسم در ۲۰ ژانویه شرکت خواهد کرد یا خیر، به رغم آنکه جمهوریخواهان از او خواسته‌اند برای مراسم تحلیف بایدن حضور داشته باشد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: