تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...

سوریه نیز نسبت به بازی اول خود در برابر ایران متحول شده بود و با حضور بازیکن خارجی و مربی بهتر، نشان داد که در مسیر پیشرفت قرار داشته است.

کد خبر: ۷۶۹۲۵
۱۲:۵۳ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹
عواقب شکست بسکتبال مقابل سوریه؛ ایران، ناآماده بود
 
دیدارنیوز ـ گروه ورزشی: عصر دیروز در پنجره دوم مسابقات انتخابی آسیا کاپ در قطر، تیم ملی ایران به عنوان ابرقدرت قاره کهن در برابر تیم ملی سوریه با نتیجه ۷۷ - ۷۰ شکست خورد. شادی دیوانه‌وار بازیکنان سوریه در پایان این مسابقه قطعا برای بازیکنان ایران ناراحت‌کننده و اعصاب‌خردکن بود، اما فارغ از دلایل چنین پایکوبی و جشنی که سوری‌ها برپا کردند، به نظر می‌آید عامل اصلی ثبت شدن چنین نتیجه‌ای در پایان مسابقه، ناآمادگی و ناهماهنگی در تیم ملی ایران بود.

ملی‌پوشان ایران پس از مدت‌ها دوری از مسابقات و اردو‌های ملی راهی قطر شدند و از سوی دیگر حامد حدادی نیز به خاطر حضور در لیگ چین و مسائل مربوط به کرونا و قرنطینه‌های اجباری، در کنار بقیه بازیکنان نبود و همین مسائل باعث شد که تیم ملی بعد از برد نه چندان قدرتمندانه در برابر عربستان سعودی، در بازی دوم مقابل تیم سرحال سوریه بازنده شود. البته سوریه نیز نسبت به بازی اول خود در برابر ایران متحول شده بود و با حضور بازیکن خارجی و مربی بهتر، نشان داد که در مسیر پیشرفت قرار داشته است.

بررسی نفر به نفر تیم ملی نیز نشان می‌دهد که بازیکنان شاخص ما حتی جمشیدی دور از آمادگی بودند. جمشیدی که امتیازآورترین بازیکن ایران در بازی‌های اخیر بود در مقابل سوریه تنها ۱۳ امتیاز به دست آورد که از سوی کارشناسان رکورد پایینی به نظر می‌آید. در عین حال شادی بی حد و حصر بازیکنان سوریه از پیروزی نشان داد که ایران هنوز هم قطب اول آسیا از سوی همه تیم‌های قاره محسوب می‌شود و طبیعتا بردن تیم ملی ما آرزویی بزرگ برای تیم‌های دیگر است. به هر حال این نخستین باخت ایران در مسابقات انتخابی بود.

تیم ملی ایران باید در پنجره سوم مسابقات نیز به میدان برود که شامل دو بازی مقابل قطر و عربستان سعودی است هر چند که هنوز میزبان این مسابقات مشخص نشده است. دو بازی پایانی ایران در ۳۰ بهمن و ۳ اسفند پیش‌رو برگزار خواهد شد در حالی که در ابتدا این مسابقات قرار بود به صورت رفت و برگشت برگزار شود. اما با توجه به شیوع کرونا احتمالا پنجره سوم مسابقات نیز به صورت متمرکز و در یک کشور برگزار می‌شود و به نظر می‌آید قطر تنها گزینه برای پنجره سوم نیز باشد.

البته تیم ملی ایران برای پنجره سوم مسابقات حتما با قوت و قدرت واقعی خود به میدان می‌رود، چون تنها یک برد در دو بازی باقی‌مانده کار صعود ایران را تمام می‌کند. در عین حال با توجه به راه‌اندازی لیگ بسکتبال در هفته‌های اخیر، می‌توان انتظار داشت که آمادگی بازیکنان ملی‌پوش در کوران این مسابقات بالا برود
 
عواقب شکست بسکتبال مقابل سوریه؛ ایران، ناآماده بود
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: