منابع اطلاعاتی ژاپن ادعا کرده‌اند "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی به همراه اعضای خانواده‌اش و تنی چند از اعضای ارشد حزب حاکم کره شمالی در برابر بیماری کووید ۱۹ با واکسن چینی، واکسینه شده‌اند.

کد خبر: ۷۶۹۲۰
۱۲:۲۳ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

زیباکلام: مشکل اصلاح‌طلبان رای ندادن بدنه است نه رحم اجاره‌ای!
مصاحبه اختصاصی دیدار

زیباکلام: مشکل اصلاح‌طلبان رای ندادن بدنه است نه رحم اجاره‌ای!

صادق زیباکلام در مورد معضل بزرگ جریان اصلاحات به دیدار می‌گوید: چه اصلاح‌طلبان با رحم اجاره‌ای شرکت کنند و چه با رحم خودشان، مشکل این است که رای دهنده‌ای وجود ندارد که پای صندوق رای حاضر شود.
مرگ بر اثر گازگرفتگی؛ اوج‌گیری قاتل خاموش

مرگ بر اثر گازگرفتگی؛ اوج‌گیری قاتل خاموش

برودت هوا فرصتی به قاتل خاموش (مونوکسید کربن) می‌دهد. سخنگوی اورژانس تهران خبر داد طی سه روز ۱۹۷ نفر به دلیل مسمومیت با این گاز بستری شدند و از این تعداد ۷ نفر جان خود را از دست دادند.
چراغ‌های سبز برای احیای برجام

چراغ‌های سبز برای احیای برجام

جو بایدن تیم معماران برجام را با انتخاب رابرت مالی به عنوان نماینده ویژه دولتش در امور ایران کامل می‌کند. از سوی دیگر چراغ سبز‌های دولت آن برای شروع مذاکرات روشن شده است، حال باید دید این داستان...

منابع اطلاعاتی: رهبر کره شمالی وخانواده واکسن چینی کرونا زدند

 

دیدارنیوز - به نقل از "بیزنس اینسایدر"، در حالی که هنوز وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در کره شمالی در هاله‌ای از ابهام است، "هری کازیانیس" یک تحلیلگر اطلاعاتی مستقر در پایتخت ایالات متحده آمریکا به نقل از ۲ منبع اطلاعاتی ژاپنی مدعی شده رهبر کره شمالی و خانواده‌اش در برابر بیماری کووید ۱۹، واکسن چینی زده‌اند.


رهبر ۳۷ ساله کره شمالی اضافه وزن دارد و مدام سیگار می‌کشد، دو عاملی که ممکن است ریسک شدت بیماری در صورت ابتلا به کووید ۱۹ را بالا  ببرد. همچنین در اردیبهشت ماه امسال گزارش‌هایی مبنی بر عمل قلب کیم جونگ اون مخابره شد. بیماری قلبی عامل دیگری است که خطر ابتلا به کووید ۱۹ شدید را بیشتر می‌کند.

منابع اطلاعاتی ژاپن مدعی شده‌اند طی هفته‌های اخیر با دریافت واکسن چینی کرونا جمعی از اعضای ارشد کادر رهبری کره شمالی و خانواده هایشان در برابر کووید ۱۹ واکسینه شده‌اند.

دولت چین روی ۵ نوع واکسن کرونا کار می‌کند که یکی از این واکسن‌های تولیدی "شرکت سینوفارم" بیش از ۱ میلیون دوز بین شهروندان چینی تزریق شده و به گفته مقامات بهداشتی پکن عوارض خاصی ایجاد نکرده و ایمنی خوبی به دریافت کنندگان واکسن داده است.

هنوز دولت کره شمالی هیچ مورد تایید شده‌ای از ابتلا به کرونا ویروس جدید در این کشور گزارش نکرده است و تنها در تابستان گذشته دولت کره شمالی مدعی شده یک شهروند که به صورت غیرقانونی از مرز کره جنوبی وارد این کشور شده، آلوده به این ویروس بوده است.

خبر واکسینه شدن کادر رهبری کره شمالی در شرایطی منتشر شده که طی روز‌های گذشته گزارش‌هایی مبنی بر سخت‌گیری بیشتر دولت کره شمالی در مرز با چین مخابره شده است. بر اساس گزارش‌ها دولت پیونگ‌یانگ از بیم شیوع ویروس کرونا بر کنترل‌های مرزی با چین به شدت افزوده و به طور محسوسی واردات خود از چین را طی ماه گذشته کاهش داده است.

کره شمالی از ابتدای سال جاری میلادی از بیم شیوع ویروس کرونا مرز‌های خود را با چین و روسیه بسته است و به صورت محدود مراودات تجاری با چین را ادامه داده است.

چین مهم‌ترین منبع و شریک تجاری دولت کره شمالی است و دولت پیونگ یانگ در بسیاری از مایحتاج خود وابسته به واردات از چین است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: