ریاست جمهوری لبنان اخبار منتشر شده درباره ارتباط رهبر جریان آزاد ملی این کشور با تشکیل دولت جدید لبنان را تکذیب کرد.

کد خبر: ۷۶۸۵۶
۱۵:۳۶ - ۱۰ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است
گزارش اختصاصی دیدار از نشست حامیان جامعه مدنی (حجم) + فیلم و صوت

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است

کمال اطهاری در وبیناری به میزبانی حامیان جامعه مدنی به انتقاد همزمان از رویکردهای نئولیبرالیستی و نیز روشنفکری رادیکال پرداخته و مهم‌ترین نیاز امرور را ارایه الگوی توسعه دانش‌بنیان می‌داند.
دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری العهد، دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان در بیانیه‌ای نسبت به اخبار منتشر شده درباره ارتباط جبران باسیل، رهبر جریان آزاد ملی و وزیر خارجه سابق این کشور با روند تشکیل دولت جدید واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: روزنامه‌های "اللواء" و "نداء الوطن" و سایت‌ها و شبکه‌های رسانه‌ای به نقل از آنها اطلاعات مختلفی را درباره روند تشکیل دولت جدید و نقش جبران باسیل در این مساله منتشر کردند. این اطلاعات کذب بوده و هیچ ارتباطی با واقعیت ندارند.

ریاست جمهوری لبنان در ادامه تأکید کرد: این اطلاعات نادرست هراز چند گاهی توسط رسانه‌ها منتشر و دست به دست می‌شوند. این اتفاق با هماهنگی واضح با طرف‌های مشخص صورت می‌گیرد و اهدافی را دنبال می‌کند که بر کسی پوشیده نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری لبنان بار دیگر تأکید می‌کند که تشکیل دولت با توافق میان میشل عون، رئیس جمهوری و سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان محقق می‌شود و هیچ طرف سومی در آن نقش ندارد.
به دنبال شکست مصطفی ادیب در تشکیل دولت لبنان، سعد حریری برای سومین بار در طول ریاست جمهوری میشل عون داوطلبانه مامور تشکیل دولت جدید لبنان شد اما به دلیل مانع‌ تراشی‌های خارجی و به ویژه سنگ‌اندازی آمریکا تا بدین لحظه موفق به تشکیل دولت نشده است.

طبق گزارش الأخبار، آمریکا و طرف‌های خارجی سعی دارند که جبران باسیل را مانع اصلی تشکیل نشدن دولت جدید لبنان معرفی کنند.

لبنان از ماه‌ها پیش از بدترین بحران اقتصادی از زمان پایان جنگ داخلی (۱۹۷۵ ـ ۱۹۹۰) و جناح‌بندی سیاسی شدید رنج می‌برد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: