سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در بیانیه‌ای تاکید کرد اقدام جنایتکارانه در ترور شهید فخری زاده مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض آشکار حقوق بین الملل است.

کد خبر: ۷۶۸۴۸
۱۴:۲۰ - ۱۰ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است
گزارش اختصاصی دیدار از نشست حامیان جامعه مدنی (حجم) + فیلم و صوت

کمال اطهاری: جامعه مدنی الگوی توسعه و سیاست اجتماعی شایسته را به جامعه ارایه کند/روشنفکری رادیکال از «ایران» غافل است

کمال اطهاری در وبیناری به میزبانی حامیان جامعه مدنی به انتقاد همزمان از رویکردهای نئولیبرالیستی و نیز روشنفکری رادیکال پرداخته و مهم‌ترین نیاز امرور را ارایه الگوی توسعه دانش‌بنیان می‌داند.

سفارت ایران در تاجیکستان: ترور شهید فخری زاده نقض آشکار حقوق بین الملل است

 

دیدارنیوز ـ متن این بیانیه به این شرح است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان اقدام تروریستی و جنایتکارانه‌ای را که منجر به شهادت دانشمند برجسته و والا مقام، شهید محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران و تعدادی دیگر از شهروندان عزیز ایرانی شد را قویا محکوم می‌نماید.

بی تردید اینگونه اقدامات جنایتکارانه در ترور یک مقام رسمی و دولتی جمهوری اسلامی ایران، مصداق کامل و بارز تروریسم دولتی و نقض آشکار حقوق بین الملل، مخالف منشور ملل متحد و دیگر قوانین و اصول پذیرفته شده بین المللی بوده و انتظار می‌رود جامعه جهانی فارغ از استاندارد‌های دوگانه این اقدام تروریستی وحشیانه را قویا محکوم نمایند.

دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و بانیان و آمران این عمل تروریستی ننگین بدانند که ارتکاب این قبیل جنایت ذره‌ای از عزم و اراده جدی ملت بزرگ ایران در مسیر رشد شتابنده علمی و فتح قله‌های افتخار نخواهد کاست و تلاش دانشمندان و جوانان ایرانی در جهت کسب پیشرفت‌های بیشتر در تمامی حوزه‌های علمی با قوت و سرعت ادامه خواهد یافت.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: