یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تجربه چند ماهه اخیر در مقابله با کرونا نشان داده رویکرد درمان‌محور در مقابله با این بیماری جوابگو نیست و بر ضرورت در دستور کار قرار دادن رویکرد‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری تاکید کرد.

کد خبر: ۷۶۶۶۵
۱۰:۴۴ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

کتایون سپهری: خلاقیت یعنی از اقیانوس قرمز به اقیانوس آبی برویم!
دیدار کار و خلاقیت ـ قسمت ششم

کتایون سپهری: خلاقیت یعنی از اقیانوس قرمز به اقیانوس آبی برویم!

سلسله برنامه‌های دیدار، کار و خلاقیت با همکاری مشترک آکادمی دوکسو و مجموعه رسانه‌ای دیدار با محوریت مسئله خلاقیت تهیه می‌شود. ششمین قسمت این برنامه به گفتگو با کتایون سپهری مدیر عامل شتابدهنده...

محبی: رویکرد درمان‌محور در مقابله با کرونا پاسخ‌گو نیست/ ضرورت پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا

 

دیدارنیوز ـ بهروز محبی نجم‌آبادی اظهار کرد: تجربه‌ای که در این چند ماه برای ما و دنیا اتفاق افتاد این بود که رویکرد درمان‌محور درباره‌ی کرونا جوابگو نیست؛ به خصوص این‌که این بیماری یک بیماری ناشناخته و آزمایشات، تحقیقات و تشتت و تنوع پاسخ تحقیقات ثابت می‌کند که در حوزه درمان نمی‌توان کار قطعی انجام داد و لذا باید پیشگیری را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در زمان شروع بحران مردم بهتر به میدان آمدند، اما به مرور یا خسته شدند یا تحت تاثیر شرایط فضا قدری رها شد ما فکر می‌کنیم مردم باید در این زمینه توجیه شوند البته عده زیادی هم بیماری را شکست دادند و با این فکر که این بیماری به سراغ آن‌ها نمی‌آید ممکن است موارد را رعایت نکنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسئولین خاطر نشان کرد: رهبری حتی به نوع ماسک زدن مسئولین هم انتقاد کردند و همین اهمیت موضوع را نشان می‌دهد؛ مجلس شورای اسلامی هم به واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور نمایندگان را به صورت زوج و فرد پیش بینی کرد تا فاصله دومتری بین نمایندگان در صحن ایجاد شود و جلسات کمیسیون‌ها هم با رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌شود.

محبی یادآور شد: ما باید مراقبت کنیم هرچه بشود با مراقبت زنجیره را از بین ببریم بهتر است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت نیرو‌های بسیجی و جهادی برای ضدعفونی برخی از محیط‌ها در ابتدای شیوع ویروس کرونا، اضافه کرد: در مقابل رویکرد دولت رویکرد درمان محور بوده که منجر به استعفای معاون وزارت بهداشت شد که همین نشان می‌دهد نوعی عدم مدیریت در آنجا وجود دارد لذا دولت باید انسجام درونی جدی و یکپارچه‌سازی سیاست‌های خود را برای حل بحران مدنظر داشته باشد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: