تیتر امروز

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

دختر کوچکی به نام دالارا با بیماری‌ای به نام sma درگیر است. کمپینی برای کمک به او برای تهیه دارویی گران قیمت به راه افتاده که شاید به درمان او کمک کند. آیا باید با چنین کمپینی همراه شد؟ پاسخ...

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: ۲ طرح گردشگری-ورزشی در استان شامل تله سی یژ و تله اسکی کامان و زرشک امسال به ترتیب احیا و راه‌اندازی می‌شود.

کد خبر: ۷۶۶۵۶
۱۰:۰۷ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹

علیرضا خزائلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تله سی یژ منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک پیش از این به بهره برداری رسیده بود اما پنج سال پیش به دلیل ایجاد مشکلاتی از حیث ایمنی و نقص فنی تعطیل شده بود و بهره بردار مجموعه پس از رفع ایرادات و دریافت تاییدیه استاندارد آماده فعالیت و خدمات دهی شده است.

وی اظهار داشت: تله اسکی منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک نیز که با سرمایه گذاری سازمان همیاری شهرداری های استان احداث شده، با سه پیست اسکی آماده بهره برداری شده است.

این مسوول با بیان اینکه راه اندازی این ۲ طرح کمک خوبی برای جذب گردشگران به قزوین در روزهای سرد سال است، گفت: به دلیل شرایط فعلی منتظر یک فرصت مناسب و اجازه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا برای برگزاری آئین های راه اندازی دوباره تله سی یژ و افتتاح تله اسکی منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین همچنین اظهار داشت: به دنبال یک فرصت مناسب برای برگزاری برنامه رونمایی از دندان نئاندرتال به عنوان قدیمی ترین اجزای کشف شده انسانی در کشور که در کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد در شهرستان آوج به دست آمده هستیم.

خزائلی در ادامه از مرمت طبقه اول ساباط موجود در خیابان عبیدزاکانی قزوین که چندی پیش به دست عده ای ناشناس تخریب شد خبر داد و گفت: کارگاه های عمرانی میراث فرهنگی از جمله در این پروژه با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به شکل حداقلی فعالیت می کنند اما امیدواریم کار تکمیل مرمت این بنای تاریخی و نورپردازی آن به زودی انجام شود.

وی اظهار داشت: دستگاه قضایی استان در حال انجام پیگیری های لازم را برای شناسایی و مجازات عامل  یا عاملان تخریب این بنای تاریخی است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: