تیتر امروز

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

ادعایی عجیب توسط یکی از مقامات دولتی موجب شد رهبری نیز در سخنانشان به اشتباه بیفتند و نتیجتاً عذرخواهی کنند. اما این اولین بار نیست که مقامات دولتی ادعای اقتصادی حیرت انگیز به زبان می‌آورند.

تارنمای شبکه سی بی اس خبر داد آمریکا در قبال صدور روادید برای اتباع بیش از ۲۰ کشور جهان، مبلغی بالغ بر ۱۵ هزار دلار وجه الضمان دریافت می‌کند تا اهرمی برای بازگرداندن آن‌ها در اختیار داشته باشد.

کد خبر: ۷۶۴۹۱
۱۱:۴۸ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹

آمریکا درقبال صدور ویزا برای اتباع برخی کشور‌ها ضمانت دریافت می‌کند

 

دیدارنیوز ـ وزارت امور خارجه آمریکا دیروز (۴ آذر) در بیانیه‌ای با اعلام آغاز مرحله شش ماهه مقدماتی برنامه دریافت وجه الضمان از اتباع برخی از کشور‌ها خبر داد که بیشترین میزان اقامت غیرمجاز در آمریکا را ثبت کرده اند و برنامه مذکور برای جلوگیری از این اقدام طراحی شده است.

بر اساس این بیانیه، از ۲۴ دسامبر امسال (۴ دی) ماموران کنسولی آمریکا می‌توانند با توجه به شرایط متقاضیان روادید کاری و گردشگری (B ۱) و (B ۲) و با در نظر گرفتن شغل، درآمد، مهارت و تحصیلات، از آنان ۵ هزار، ۱۰ هزار یا ۱۵ هزار دلار وجه الضمان دریافت کنند.

مقررات اخیر شامل اتباع کشور‌های آنگولا، بورکینافاسو، بروندی، کیپ ورد، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، جیبوتی، اریتره، گامبیا، گینه بیسائو، لیبریا، لیبی، موریتانی، سائوتومه و پرنسیپ، سودان، افغانستان، بوتان، برمه، لائوس، پاپوآ - گینه نو، سوریه، یمن و ایران می‌شود.

از مهاجران یا متقاضیان روادید دانشجویی وجه الضمان دریافت نمی‌شود. چنانچه ماموران کنسولی تشخیص دهند که متقاضیان واجد الشرایط پرداخت وجه الضمان اهمیت ملی یا بشردوستانه فراوانی دارند، می‌توانند آنان را از پرداخت ضمانت مذکور معاف سازند.

پس از پایان مدت روادید و پایبندی متقاضی به تمامی مقررات کنسولی آمریکا، اصل وجه الضمان و سود آن هنگام خروج به وی پرداخت می‌گردد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: