تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه امروز (دوشنبه) اظهار کرد، آنکارا معتقد است چانه زنی سیاسی با آمریکا بر سر خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه با توجه به اینکه خرید این سامانه به جهت حفظ امنیت ملی است، غیرقابل قبول است.

کد خبر: ۷۶۳۴۴
۱۵:۲۴ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹

حزب حاکم ترکیه: سامانه اس-۴۰۰ موضوع چانه زنی با آمریکا نیست

 

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اظهارنظر عمر چلیک به دنبال یک بیانیه اونال جویکوز، یک مشاور رهبران حزب مخالف مردم جمهوریخواه ترکیه مطرح شد. جویکوز مدعی شد دولت ترکیه از ترس تحریم‌های آمریکا سامانه اس-۴۰۰ را مستقر نمی‌کند. او همچنین گفت، چنانچه مخالفان به قدرت برسند این اقدام در دستور کار آن‌ها خواهد بود.

عمر چلیک در توئیتر نوشت: جویکوز دستی باز به رهبران آمریکا می‌دهد تا خرید اس-۴۰۰ را که ما آن را برای محافظت از امنیت ترکیه خریدیم کنسل کنند. امنیت کشور ما و محافظت از سرزمین مادری ما موضوع چانه زنی نیست. چانه زنی سیاسی در خصوص این مساله غیرقابل قبول است.

آمریکا به همراه همپیمانانش در ناتو مکررا در خصوص مشکلات فنی بالقوه‌ای که سامانه اس-۴۰۰ برای جنگنده‌های ائتلاف ایجاد می‌کند گلایه کرده‌اند. واشنگتن اخیرا هشدار داد در صورتی که آنکارا بر فعالیت‌های مربوط به آزمایش سامانه اس-۴۰۰ اصرار داشته باشد "تبعاتی جدی" متوجه "روابط امنیتی" میان آمریکا و ترکیه خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: