عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم نگهداشت شبانه روزی کارتن خواب ها در گرمخانه های پایتخت در روزهای سرد و کرونایی تاکید کرد.

کد خبر: ۷۶۲۳۴
۱۰:۳۸ - ۰۲ آذر ۱۳۹۹
لزوم نگهداری از کارتن خوابها به صورت شبانه روزی در گرمخانه ها
 
دیدارنیوز - احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه براساس آمارهای شهرداری تهران سال گذشته ۴۵۰ هزار نفر شب از گرمخانه های پایتخت استفاده کردند، گفت: این درحالی است که تعداد تخت ها در سال گذشته ۱۸۰۰ بوده که از این میان ۴۰۰ تخت متعلق به بانوان بوده است.

وی با بیان اینکه ابتکار راه اندازی گرمخانه ها به دستور خاتمی در جلسه هیات دولت برمیگردد چراکه شنیده شده بود عده ای از کارتن خوابها در خیابان به علت سرما جان باخته بودند و به همین دلیل به وزیر کشور آن دوره دستور دادند که گرمخانه ایجاد کنند،افزود: سال گذشته در یک روز بارانی به تعدادی از گرمخانه ها سرزدم و متوجه شدم که به دلیل پایان زمان اقامت از افراد کارتن خواب درخواست شده بود که مرکز را ترک کنند و این افراد حسابی خیس شده بودند در حالی که باید امسال این مشکل حل شود.

مسجد جامعی ادامه داد: در برخی روزهای سرد استثنائاتی وجود دارد و اجازه می دهند افراد کارتن خواب تمام روز در مرکز بمانند و به نظر می رسد باید این استثنا در این روزهای کرونایی و سرد به عنوان یک قاعده کلی اجرایی شوداما  شاهد تراکم  افراد در این مراکز هستیم که باید تصمیمی در این زمینه گرفته شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود ۷۰۰ هزار نفر از خدمات گرمخانه ای استفاده کنند، افزود: باید این برخورد های کریمانه با این افراد در راستای حفظ شان انسانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: