تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...

بایدن وزیر خارجه دولت خود را انتخاب کرد

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا گزینه اصلی خود برای تصدی وزارت خارجه این کشور را این هفته معرفی خواهد کرد.

کد خبر: ۷۶۱۹۴
۱۸:۰۰ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹

بایدن وزیر خارجه دولت خود را انتخاب کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه خبری هیل، رئیس جمهور منتخب آمریکا طی روز‌های آینده تصمیم خود را در ارتباط با انتخاب وزیر خارجه دولت جدید واشنگتن نهایی می‌کند.

برخی منابع مطلع اعلام کردند جو بایدن در نظر دارد تا گزینه‌هایی را برای تصدی وزارت خارجه آمریکا به سنا معرفی کند که شانس تائید آن‌ها بالا باشد. بنا به گفته یکی از این منابع مطلع، بایدن تصمیم خود را در خصوص گزینه اصلی وزارت خارجه خود گرفته و این فرد بزودی و طی هفته آینده معرفی می‌شود.

هر چند گزینه بایدن به طور قطع مشخص نیست، اما یک مقام سابق دولت باراک اوباما به هیل اعلام کرد تونی بلینکن، دیپلمات کهنه کار و دوست نزدیک بایدن، یکی از گزینه‌های اصلی تصدی این پست است. بلیکن با داشتن سابقه حضور در وزارت خارجه آمریکا و نیز کنگره و دولت اوباما به عنوان معاون مشاور امنیت ملی از پیشینه سیاسی خوبی برخوردار است. نشریه آکسیوس اولین بار گزارش داد بایدن گزینه خود برای وزارت خارجه آمریکا را انتخاب کرده است.

بنا به نوشته هیل، کریس مورفی، ویلیام برنز و سوزان رایس از دیگر کسانی هستند که شانس معرفی شدن به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا از سوی بایدن را دارند.

دو هفته‌ای از معرفی شدن بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا از سوی رسانه‌های این کشور می‌گذرد. اما هنوز تائید نهایی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی اداره خدمات عمومی فدرال صورت نگرفته است. در تمامی این مدت دونالد ترامپ و تیم حقوقی او به جد پیگیر موضوع تقلب و دستکاری در انتخابات سوم نوامبر بوده هر چند هنوز نتیجه‌ای عایدشان نشده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر