تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

منابع آگاه امنیتی در افغانستان و پاکستان روز جمعه ضمن تایید مرگ ایمن الظواهری، رهبر القاعده افغانستان گفتند که "به احتمال زیاد" وی به دلایل طبیعی درگذشته است.

کد خبر: ۷۶۱۵۷
۱۳:۴۱ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹

منابع امنیتی مرگ الظواهری را تایید کردند

 

دیدارنیوز ـ روزنامه "عرب نیوز" در گزارش خود به نقل از حداقل ۴ منبع امنیتی در پاکستان و افغانستان کشته شدن الظواهری را تأیید کرد و افزود که دو نفر از آن‌ها گفته اند الظواهری "درگذشت"، اما آن‌ها غیررسمی صحبت کردند، زیرا مجاز به گفتگو با رسانه‌ها نیستند.

در این گزارش آمده است که "الظواهری (۶۹ ساله) آخرین بار در سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر امسال در یک پیام ویدیویی ظاهر شد. "

بر اساس گزارش سازمان ملل در مورد فعالیت‌های گروه‌های تروریستی از سراسر جهان که در ژوئیه گذشته منتشر شد، القاعده به طور مخفیانه در ۱۲ استان افغانستان فعالیت می‌کرد و ظواهری، رهبر آن در افغانستان مستقر بود. سازمان ملل تعداد کل نیرو‌های القاعده در افغانستان را بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر تخمین زده است.

این روزنامه خاطرنشان کرد که "در صورت تأیید، احتمالاً خلا عمیقی در رهبری القاعده ایجاد خواهد شد، زیرا اخیراً دست کم دو رهبر ارشد کشته شده اند که احتمالاً در صف جانشینی وی بودند. "
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: