قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم مانند اسلاف خودش به زودی صاحب پرتره و کتابخانه ریاست جمهوری شود.

کد خبر: ۷۵۹۱۲
۱۵:۳۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۹
ترامپ صاحب پرتره و کتابخانه ریاست جمهوری می‌شود
 
دیدارنیوز - به نقل از هیل، اگرچه ریاست جمهوری ترامپ، با انتخابات سوم نوامبر و شکست در برابر رقیب دموکرات همراه شده است و این به معنی ترک کاخ سفید از سوی ترامپ خواهد اما وی هم‌چنان چهره محبوبی در حزب جمهوری‌خواه است و این امکان برای او وجود دارد که در انتخابات آتی شرکت کند. 

با این حال بنا بر سنت کاخ سفید در پایان همین دوره کنونی تصمیم گرفته شده از وی یک پرتره نقاشی تهیه شده و یک کتابخانه ریاست جمهوری به نام وی زده شود.

دونالد ترامپ که به عنوان محبوب‌ترین چهره در حزبش باقی مانده، ممکن است به سمت بازنشستگی از سیاست سوق پیدا نکند.

دو رئیس جمهور آخری که رقابت‌های ریاست جمهوری را پس از دور اول باختند، جیمی کارتر دموکرات در سال ۱۹۸۰ و جورج بوش پدر جمهوری‌خواه در ۱۹۹۲، دیگر هرگز برای ریاست جمهوری نامزد نشدند.

متحدان ترامپ این سیگنال را داده‌اند که رئیس جمهور فعلی در حال در نظر گرفتن این گزینه است و برخی او را در صورت نامزد شدن مجدد برای کاخ سفید، از افراد مورد علاقه در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۲۴ تلقی می‌کنند.
اما این برنامه‌ها تأثیری بر کار کشیدن پرتره از او یا اینکه کتابخانه ریاست جمهوری کی ساخته می‌شود، ندارد.

از رئیس جمهوران آمریکا معمولاً دو پرتره کشیده می‌شود که بعد از ترک مسند رونمایی شوند. یکی از این پرتره‌ها در گالری ملی پرتره و دیگری در کاخ سفید آویخته می‌شود.

بنا به گفته سخنگوی گالری ملی پرتره ایالات متحده، این موزه هنوز فرآیند انتخاب هنرمند اثر و جمع‌آوری بودجه برای آن را آغاز نکرده اما انتظار می‌رود به زودی این کار را آغاز کند. اگر ترامپ برای بار دوم برنده انتخابات شده بود، این فرآیند تا حدود ۲۰۲۴ به تعویق می‌افتاد.

سخنگوی گالری پرتره ملی اعلام کرده حتی اگر ترامپ برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه در ۲۰۲۴ نامزد شود، آن‌ها همچنان سفارش نقاشی از ترامپ و همسرش را به خاطر احتمال برنده نشدن رئیس جمهور در انتخاب مجدد ۴ سال دیگر، در آینده نزدیک پیش خواهند برد.

در پایان دوره ریاست جمهوری در آمریکا یک کتابخانه به نام آنها در شهری که بخواهند ساخته شده و در آن اسناد و هدایا و کتاب‌های مربوط به دوره ریاست جمهوری آن فرد نگهداری می‌شود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: