وضعیت ۵ پروژه گردشگری در ۴ استان کشور (پروژه‌های متقاضی استفاده از اراضی بالای ۱۰ هکتار) در جلسه‌ای با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بررسی شد.

کد خبر: ۷۵۷۶۳
۱۰:۲۲ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹

در این جلسه که در محل سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد، وضعیت پروژه‌هایی از استان‌های یزد، خراسان رضوی، کرمان و هرمزگان بررسی شد و علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی دستورات لازم در خصوص این پروژه‌ها را صادر کرد.

 

در این نشست که ساسان تاج‌گردون معاون برنامه‌ریزی و تأمین منابع، تعدادی از مدیران این وزارتخانه، مدیران کل استان‌های یزد، خراسان رضوی، کرمان و هرمزگان و نیز سرمایه‌گذاران پروژه‌ها حضور داشتند، وضعیت این پنج پروژه متقاضی استفاده از اراضی بالای ۱۰ هکتار تشریح شد و تصمیم‌های لازم درباره این پروژه‌ها و برنامه‌ریزی برای رفع نواقص احتمالی انجام شد.

 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این جلسه بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری تأکید و گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه‌ای به حوزه گردشگری و تأمین زیرساخت‌های در این حوزه شده است.

 

او افزود: در سال‌های گذشته شاهد تقویت در حوزه زیرساخت‌های گردشگری هستیم و تعداد زیادی پروژه به‌عنوان زیرساخت‌های اصلی گردشگری آغاز شده که برخی از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند.

 

سرمایه‌گذاری گردشگری در دوران کرونا تعطیل نشده است

مونسان در ادامه با اشاره به حجم پروژه‌هایی که در حوزه گردشگری در استان‌های مختلف در حال انجام است، اضافه کرد: این پروژه‌ها نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری در دوران کرونا تعطیل نشده است و آینده این صنعت در پساکرونا و درسال‌های آینده قطعاً آینده روشنی خواهد بود.

 

او در ادامه به موضوع بوم‌گردی اشاره کرد و افزود: یکی از کارهای جدید در حوزه تأمین زیرساخت‌های گردشگری موضوع بوم‌گردی‌ها است که رونق خوبی یافته و مورد استقبال گردشگران خارجی نیز قرار گرفته است.

 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: بوم‌گردی‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و افزایش ورود گردشگر به آن مناطق توانسته است مهاجرت معکوس نیز ایجاد کند و افراد زیادی از این طریق صاحب کسب و کار شده‌اند.

 

او در ادامه گفت: در کنار بوم‌گردی‌ها، ظرفیت‌های دیگری مانند بوتیک‌هتل و نیز اقامتگاه‌های سنتی وجود دارند که در کنار سایر تأسیسات گردشگری به کمک این صنعت آمده‌اند و به تأمین زیرساخت‌ها در این حوزه کمک کرده‌اند.

 

در این نشست وضعیت پروژه گردشگری محیط و پارک طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی استان یزد، محیط و پارک طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی خراسان رضوی، دو مجتمع گردشگری در شهرهای کرمان و نرماشیر و محیط و پارک طبیعت‌گردی گردشگری عشایری هرمزگان با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: