رژیم صهیونیستی ادعا کرد؛

رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند یک باج افزار که بیش از ۱۲ شرکت را هدف گرفته در ایران توسعه یافته است.

کد خبر: ۷۵۶۳۰
۱۲:۲۵ - ۲۴ آبان ۱۳۹۹

نفوذ سایبری ایران به ۱۲ شرکت رژیم صهیونیستی

 

دیدارنیوز ـ به نقل از فاکس نیوز، یک شرکت امنیت سایبری رژیم صهیونیستی به نام «چک پوینت» ادعا می‌کند نوع جدیدی از باج افزار را ردیابی کرده که در ایران توسعه یافته است.

این باج افزار تازه «Pay ۲ Key» نام دارد و بیش از ۱۲ شرکت رژیم صهیونیستی را هدف گرفته که بین آن‌ها یک شرکت حقوقی و یک شرکت بازی‌های رایانه‌ای نیز وجود دارد. هکر‌ها با استفاده از پروتکل دسترسی به دسکتاپ از راه دور (RDP) کارمندان دورکار، اهداف خود را اجرایی کرده اند.

طبق تحقیقاتی که شرکت مدعی این خبر انجام داده، تعدادی که گرفتار این باج افزار شدند، تصمیم گرفتند تا باج مورد نظر را بپردازند و به این ترتیب پرداخت‌های انتقالی بین کیف پول‌های مجازی ردیابی شد.

به نظر می‌رسد «Pay ۲ Key» یک باج افزار پیچیده باشد و بسیار سریع‌تر از شاخه‌های مشابه دیگر است.

این باج افزار به سرعت مکانیسمی را اجرا می‌کند که بخش‌های قابل توجهی از شبکه قربانی را رمزگذاری می‌کند و پیامی را نشان می‌دهد که در صورت پرداخت نشدن باج، اطلاعات شرکت را فاش می‌کند.

همچنین کارشناسان این شرکت ادعا می‌کنند هکر‌ها از یک روش دوگانه اخاذی استفاده کرده اند. آن‌ها نه تنها برای حذف رمز‌های ایجاد شده توسط باج افزار بلکه برای افشا نکردن اطلاعات به دست آمده، درخواست باج کرده اند.

پیش از این نیز رسانه‌های خارجی اعلام کردند، ایران در سال جاری حداقل ۲ بار به رژیم صهیونیستی حمله کرده که در یکی از آن‌ها واحد‌های توزیع برق این منطقه را هدف گرفته است.

این در حالی است که در ۳۰ اکتبر شرکت برق رژیم صهیونیستی قطعی برق در بسیاری از مناطق را تایید، اما تاکید کرد دلیل این خاموشی حمله سایبری نبوده است. مقامات سایبری رژیم صهیونیستی نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: