رئیس‌جمهور منتخب آمریکا ران کلین، دستیار قدیمی و باسابقه خود را، به عنوان رئیس دفتر کارکنان کاخ سفید معرفی کرد. کلین سابقه فعالیت در پست‌های مهم دولتی را دارد و در دولت باراک اوباما جزو تیم مقابله با بیماری ابولا بود.

کد خبر: ۷۵۵۲۰
۱۱:۴۹ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹
دیدارنیوز - به نقل از دویچه وله، جو بایدن، رئیس‌جهور منتخب آمریکا، ران کلین یکی از دستیاران قدیمی خود را در سمت رئیس دفتر کارکنان کاخ سفید منصوب کرد. کلین از سال ۱۹۸۷ دستیار بایدن بوده است.

جو بایدن از کلین به عنوان "مشاوری ارزشمند" در سال‌های گذشته یاد کرده و در بیانیه‌ای نوشته است، تجربه "عمیق و متنوع کلین" و همچنین توانایی‌اش برای "همکاری با همه افراد از طیف‌های سیاسی مختلف" دقیقا ویژگی‌هایی هستند که برای پست ریاست‌ دفتر کارکنان کاخ سفید در شرایط بحرانی کنونی به آنها احتیاج است.

ران کلین نیز با انتشار بیانیه‌ای از جو بایدن تشکر کرده و گفته است که تمامی تلاش خود را برای هدایت "تیمی با استعداد و متنوع" در کاخ سفید به رهبری بایدن و معاونش کامالا هریس به کار خواهد بست.

ران کلین ۵۹ ساله پیش از این نیز سابقه فعالیت در سمت‌های حساس و مهم دولتی را داشته است. در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما، کلین یکی از هماهنگ‌کنندگان در تیم مقابله با بیماری ابولا بود. او در آن سال‌ها که جو بایدن معاون رئیس‌جمهور بود، سمت ریاست دفتر کارکنان او را نیز بر عهده داشت.

کلین اواسط دهه ۱۹۹۰ نیز در همین سمت برای ال گور، معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا مشغول به کار بود.

شماری از اعضای حزب دموکرات از انتصاب ران کلین به عنوان رئیس‌دفتر کارکنان کاخ سفید استقبال کرده‌اند. الیزابت وارن، سناتور دموکرات، این انتخاب را "فوق‌العاده" خوانده است.

 انتخاب کلین توسط بایدن، با توجه به تجربه‌های او در زمینه مقابله با ابولا، نشان‌دهنده اهمیتی باشد که بایدن برای مقابله با همه‌گیری کووید۱۹ قائل است. یکی از وعده‌های اصلی بایدن در مبارزات انتخاباتی‌اش تدوین و پیشبرد اقداماتی مؤثر برای جلوگیری از گسترش شدید این بیماری در ایالات متحده بوده است.

بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در حال حاضر در آمریکا به ثبت می‌رسند.

این کشور اخیرا از شناسایی ۱۳۰ هزار مورد جدید ابتلا، در عرض یک شبانه‌روز، خبر داد تا به این ترتیب رکوردی بی‌سابقه به نام خود به ثبت برساند. تا کنون ۲۴۰ هزار نفر در ایالات متحده در پی ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: