رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: محدودیت‌هایی که از ساعت ۶ بعد از ظهر اعمال شده، به شوخی می‌ماند و نیاز است یک کار جدی در این زمینه صورت گیرد.

کد خبر: ۷۵۵۱۱
۱۰:۵۰ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: محدودیت‌های اعمال شده از ساعت ۶ بعد از ظهر به شوخی می‌ماند
 
دیدارنیوز - «حسینعلی شهریاری» رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس مجمع نمایندگان استان تهران طی نامه‌ای از رئیس مجلس خواستند تا در موضوع تعطیلی‌ها و کنترل دقیق بیماری دخالت کنند، بیان کرد: خیلی از کارشناسان و رئیس بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های پزشکی توصیه‌شان این است که نه فقط در تهران بلکه برای چند مرکز بزرگ استان‌ها این تعطیلی‌ها اتفاق بیفتد، البته در این شرایط باید به بخش‌های آسیب‌پذیر کمک معیشتی شود.

وی ادامه داد: وقتی گفته می‌شود، دو هفته تعطیلی اعمال شود به این معنی نیست که همه دست روی دست بگذارند تا این دو هفته تمام شود و دوباره همان اتفاق‌ها بیفتد، بلکه در این دو هفته باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد تا بعد از آن بتوانند شرایط را به درستی کنترل کنند.

شهریاری افزود: واقعا کادر پزشکی و مدافعان سلامت دیگر بریده‌اند و فرسوده شدند، خیلی از آنها در این مسیر بیمار شدند و روز به روز تعداد بیماران در همین مدت بیشتر شده است، حتی برای پیدا کردن تخت خالی برای بیماران باید سخت تلاش کنیم.

وی بیان کرد: محدودیت‌هایی که از ساعت ۶ بعد از ظهر اعمال شده، به شوخی می‌ماند و نیاز است یک کار جدی در این زمینه صورت گیرد، حتی در روزی هم که گذشت در تهران اتفاقی نیفتاد، در واقع به نظر می‌رسید، محدودیتی وجود ندارد، همه جاز باز است و در خیلی جاها اصلا فاصله گذاری هم انجام نمی‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت در رابطه با تاثیر محدودیت‌ها بر کاهش میزان مبتلایان، گفت: در حال حاضر اگر دو هفته تعطیلی برای تهران اعمال شود، همچنان بیماران بدحال کرونایی در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها حضور دارند، یعنی در این مدت قرار نیست، بیمارستان‌ها خلوت شوند، اما به صورت کلی بر کاهش میزان ابتلا تاثیر خواهد داشت.

وی افزود: خیلی از مردم آن طور که باید موارد بهداشتی به خصوص فاصله‌گذاری را رعایت نمی‌کنند، چون واقعا زدن‌ماسک به تنهایی کافی نیست و فاصله‌گذاری‌ هم اهمیت بالایی دارد.حتما باید جلوی تجمعات گرفته شود، در حال حاضر وقتی در خیابان راه می‌رویم، خبری از نشان محدودیت‌ها نیست و حتی میزان ترافیک هم به اندازه‌ی قبل است.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: