تیتر امروز

سفیر کشورمان در اوکراین در دیدار با معاون وزیر امور خارجه اوکراین نتایج دور قبلی مذاکرات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی را مرور کرده و آمادگی برای حل و فصل مسائل پیرامون آن در اسرع وقت را اعلام کرد.

کد خبر: ۷۴۹۲۵
۱۴:۰۲ - ۱۴ آبان ۱۳۹۹

رایزنی سفیر ایران در کی‌یف با معاون وزیر خارجه اوکراین درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

 

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری اوکراین فرم، دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه اوکراین اعلام کرد که منوچهر مرادی سفیر کشورمان در اوکراین با یوهنی ینین معاون وزیر امور خارجه اوکراین دیداری درباره مذاکرات انجام شده درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران داشته است.

بر اساس این گزارش، دو طرف نتایج دور دوم مذاکرات پیرامون سقوط هواپیما و همچنین رایزنی‌های انجام شده میان وزارت امور خارجه ایران و اوکراین را که در ۱۹ و ۲۰ اکتبر در تهران انجام شد را مرور کردند.

ینین در این دیدار گفت: پیشرفت‌های مثبت در مذاکرات در تهران، آمادگی ایران برای قبول مسئولیت ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و همچنین اراده سیاسی حکومت ایران برای حل و فصل نهایی و منصفانه‌ی مسائل مرتبط است.

او علاوه بر این بر اهمیت یک تحقیق بی طرفانه و شفاف درباره تمام رخ داد‌های مرتبط با پرواز PS ۷۵۲ اشاره کرده و گفت که مسئولیت پذیری و تعهد ایران به اطمینان حاصل کردن از سطح لازم اعتماد بین المللی به نتایج تحقیقات فنی و کیفری که ایران قصد دارد در آینده انجام دهد، کمک می‌کند.

طبق بیانیه وزارت خارجه اوکراین، سفیر ایران آمادگی اش را برای حل و فصل مسائل در اسرع وقت و روشی مورد قبول برای دو طرف در دور بعدی مذاکرات که برای اواخر نوامبر و اوایل دسامبر ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است، بیان کرد.

هواپیمای اوکراینی در دی ماه سال ۱۳۹۸ به اشتباه در آسمان ایران مورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد که تمام ۱۷۶ سرنشین آن که شامل هم وطنانمان و شهروندان خارجی بود جان باختند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار