آخرین وضعیت رقابت بین ترامپ و بایدن بر مبنای نقشه تعداد "کالج‌های انتخاباتی" کسب شده از سوی 2 نامزد اصلی رقیب، حاکی از پیشتازی جو بایدن است.

کد خبر: ۷۴۵۱۷
۱۲:۰۰ - ۰۸ آبان ۱۳۹۹
آخرین وضعیت رقابت ترامپ و بایدن (+نقشه)
 
دیدارنیوز -  بر اساس نظرسنجی‌های مختلف و ملی در ایالات متحده آمریکا بایدن همچنان با اختلاف قابل توجهی از ترامپ پیش است و ترامپ راه بسیار دشواری برای کسب ۲۷۰ رای الکترال در پیش دارد.

آخرین نقشه "آرای الکتورال" انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا بر اساس نظرسنحی‌های سی ان ان، حاکی از کسب ۲۹۰ رای الکترال از سوی بایدن و ۱۶۳ رای الکترال از سوی ترامپ است.

نامزد انتخاباتی پیروز باید حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال را کسب کند و بر این مبنا ترامپ برای اینکه همچنان برای ۴ سال آتی در کاخ سفید بماند باید آرای الکتورال تمامی ایالت‌های رقابتی را کسب کند که از نظر ناظران انتخاباتی آمریکا با توجه به فضای کنونی امری بسیار محال به نظر می‌رسد.

بر اساس نظرسنجی‌های کنونی ترامپ برای رسیدن به حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال باید ۱۰۷ رای الکترال کسب کند؛ آن هم در بسیاری از ایالت‌های رقابتی که حریف انتخاباتی او در آن‌ها پیشتاز است.

از سوی دیگر نتایج نظرسنجی‌ها حاکی است رقابت ترامپ و بایدن در برخی ایالت‌های رقابتی از جمله ایالت "جورجیا" که از سال ۱۹۹۲ به هیچ نامزد دموکراتی در انتخابات ریاست جمهوری رای نداده؛  بسیار نزدیک است.

۵ ایالت رقابتی که در نقشه با رنگ زرد نمایش داده شده (جورجیا، فلوریدا، اوهایو، آیوا، کارولاینای شمالی) روی هم رفته ۸۴ رای الکتورال دارند و حتی اگر ترامپ بر فرض بتواند تمامی آرای الکتورال این ۵ ایالت را از آن خود کند نخواهد توانست به حد نصاب ۲۷۰ رای الکتورال برای پیروزی در انتخابات دست یابد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: