رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مجلس به مسئله تعیین مدیرعامل برای باشگاه‌های ورزشی ورود نمی‌کند، گفت: اصرار ما بر این است که لایحه نظام جامع باشگاهداری هرچه سریع‌تر در قالب لایحه به مجلس ارائه شود.

کد خبر: ۷۴۴۶۶
۱۷:۰۰ - ۰۷ آبان ۱۳۹۹

رییس کمیته تربیت بدنی مجلس:مجلس به تعیین مصادیق برای مدیریت سرخآبی‌ها ورود نمی‌کند

 

دیدارنیوز ـ به گزارش خانه ملت، احمد راستینه هفشجانی روز چهارشنبه با بیان اینکه بسیاری از هواداران باشگاه‌ها دغدغه جدی درخصوص مدیریت دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس دارند، اظهار کرد: مشکلات این دو باشگاه با آمدن و رفتن مدیران یا افراد حل نخواهد شد.

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری اینکه شأن مجلس ورود به مسئله تعیین مصادیق برای مدیریت باشگاه‌های ورزشی نیست، افزود: مشکل این باشگاه‌ها با تصویب یک نظام نامه جامع باشگاهداری قابل حل و فصل است. سالیان گذشته نیز در تدوین و تنظیم نظامنامه باشگاه‌ها کوتاهی شده است.

راستینه هفشجانی با بیان اینکه ظرف چند ماه گذشته دو گام مهم در راستای ساماندهی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برداشته شده، ادامه داد: گام نخست تنظیم نظامنامه جامع ورزش کشور است که در دو بخش ورزش حرفه‌ای و قهرمانی و ورزش همگانی تدوین شده است.

وی یادآور شد: گام دومی که به موازات این مسئله پیش برده‌ایم، تنظیم لایحه نظام باشگاهداری است که دولت مکلف شده ظرف هفته آینده پیش‌نویس این لایحه را به مجلس ارائه کند و ما به صورت ویژه روی این لایحه کار خواهیم کرد و اگر نیاز به اصلاحاتی باشد با تنظیم یک برنامه تعاملی با دولت این ایرادات را برطرف خواهیم کرد تا لایحه به صحن علنی مجلس ارسال شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس یازدهم اضافه کرد: ارائه لایحه باشگاهداری و تصویب آن می‌تواند سرآغازی برای حل مشکلات فشرده این دو باشگاه باشد و مجلس از همه توان خود برای تصویب لایحه نظام باشگاهداری استفاده خواهد کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: