تیتر امروز

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه امنیت مرز‌های جمهوری اسلامی ایران غیرقابل اغماض است، گفت: امنیت مرزی جزو خطوط قرمز ما است.

کد خبر: ۷۴۳۷۸
۱۵:۵۸ - ۰۶ آبان ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ عباس عراقچی روز سه شنبه در بازدید از نوار مرزی خداآفرین در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به مشکلات پیش آمده برای مرزنشینان این منطقه در پی درگیری‌های نظامی اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت: این مسئله به طور جدی باعث نگرانی ماست و به لحاظ سیاسی و مرزی در حال پیگیری موضوع هستیم.

وی افزود: امنیت مرز‌های ما جزو اصول خدشه ناپذیر ماست و به هیچ وجه درباره آن کوتاهی نخواهیم کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر پایبندی کشورمان به تفاهم نامه با جمهوری آذربایجان در مورد ساخت و بهره برداری از سد‌های مرزی خداآفرین و قیزقلعه سی اظهار کرد: هرگونه تغییری در بهره برداری از این سد‌ها به تفاهم سیاسی جدید نیاز دارد و جمهوری اسلامی ایران آماده است گفتگو‌های لازم در این خصوص را در اسرع وقت آغاز کند.

عراقچی با اشاره به قرابت‌های تاریخی کشورمان با کشور همسایه و دوست جمهوری آذربایجان افزود: از این سد‌های مرزی به طور مشترک باید به نحوی بهره برداری شود که هیچ آسیب و تهدیدی متوجه مناطق مرزی ما نشود.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز سه شنبه با حضور در شهرستان خداآفرین از مناطق مرزی کشورمان در این منطقه بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در بازدید از مناطق مرزی خداآفرین، در جریان وضعیت منطقه به دلیل همجواری با میدان جنگ قره باغ قرار گرفت.

عراقچی همچنین از وضعیت سد‌های خداآفرین و قیزقلعه سی نیز دیدن کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان را در این سفر، فرماندار خداآفرین و جمعی از مقام‌های سیاسی و نظامی مستقر در محل همراهی کردند.

وی قبل از آن، به شهرستان اصلاندوز استان اردبیل در مرز با جمهوری آذربایجان سفر کرده بود.

عراقچی قرار است بعد از ظهر امروز پس از برگزاری جلسه‌ای با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی استان در تبریز، این شهر را به مقصد باکو ترک کند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: