کد خبر: ۷۴۲۰۰
۲۰:۴۳ - ۰۳ آبان ۱۳۹۹
VAR  ناجی زیدان در الکلاسیکو، رئال مادرید ۳- بارسلونا ۱
 
دیدارنیوز – بابک مجیدی: هفته هفتم لالیگا عصر امروز در اولین دیدار خود، بارسلونا در نوکمپ ورزشگاه خانگی خود میزبان سپیدپوشان رئال مادرید بود. بارسلونا در غیاب ترشتگن دروازه‌بان یک خود، با نتو، پیکه، لنگله، دست، آلبا، دی یانگ، بوسکتس، پدری، مسی، فاتی و کوتینیو با این ترکیب مقابل کورتوا، راموس، ناچو، مندی، واران، کاسمیرو، والورده، آسنسیو، وینیسیوس جونیور، بنزما، تونی کروس قرار گرفت.

در دقایق ابتدایی بازی رئال سوار بر بازی بود و در همان دقایق ابتدایی بازی، روی پاس بنزما از شکاف خط دفاعی میان پیکه و لنگله استفاده کرد و رسیدن توپ به فدریکو والورده در دقیقه ۵ مسابقه کار را ۱-۰ به سود شاگردان زیدان کرد. اما این شادی تنها دو دقیقه دوام آورد و پس در عمق بلند بوسکتس به آلبا و پاس رو به جلوی او برای آنسو فاتی مهاجم ۱۷ ساله بارسلونا، این بازیکن سیه چرده و جوان توپ را به سادگی آب خوردن در درون دروازه رئال جا داد. تا این مهاجم علاوه بر زدن گل مساوی، جوان‌ترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو در تمام دوران شناخته شود.
 
VAR  ناجی زیدان در الکلاسیکو، رئال مادرید ۳- بارسلونا ۱

بازی با این گل با احتیاط توسط هر دو تیم دنبال می‌شد که مسی، با محو کردن راموس با کورتوا تک به تک شد که ضربه او با واکنش دروازه‌بان رئال، به بیرون از دروازه رفت و همان نتیجه باقی ماند. بعد از این حمله رئال بار دیگر با یک ضد حمله سرعتی روی پاس عرضی تونی کروس نزدیک بود توسط بنزما به گل دوم برسد که نتو با واکنشی دیدنی دروازه خود را بسته نگه داشت.
 
VAR  ناجی زیدان در الکلاسیکو، رئال مادرید ۳- بارسلونا ۱

مسی روی یک حرکت انفرادی زیبا و دریبل کاسمیرو در آستانه زدن ضربه بود که با تکل کاسمیرو سرنگون شد، اما با تصمیم جنجالی داور این مسابقه و پیگیری نشدن این حرکت توسط داور ویدیویی، زیدان و رئال نفسی راحتی کشیدند.

در نیمه دوم بارسلونا سوار بر بازی بود و توسط آنسو فاتی فرصت این را داشت که گل دوم را به ثمر برساند که شوت او با اختلاف ناچیزی به بیرون رفت. در ادامه رئال مادرید که جلو آمده بود در صحنه‌ای که در پی یک ضربه کاشته توپ به محوطه جریمه بارسا رسید  لنگله پیراهن راموس را کشید و مدافع رئال خود را به زمین انداخت و داور با کمک VAR ضربه پنالتی را بالاخره برای رئال گرفت و راموس با گل کردن این پنالتی خیال زیدان را از تداوم حضورش بر نیمکت رئال راحت کرد.
 
VAR  ناجی زیدان در الکلاسیکو، رئال مادرید ۳- بارسلونا ۱

بارسلونا بعد از این گل دو باردیگر هم در محوطه جریمه، شوت‌هایی به طرف دروازه رئال مادرید شلیک کردند که یک بار توسط راموس، و دیگری توسط کاسمیرو مستقیما به دست هر دوی آن‌ها برخورد کرد، اما داور بدون اینکه به داوری ویدیویی رجوع کند، تصمیم به ادامه بازی گرفت تا زیدان و مادرید کاملا برد را در دستان خود ببینند.  
 
VAR  ناجی زیدان در الکلاسیکو، رئال مادرید ۳- بارسلونا ۱

بارسلونا که هرچه حمله می‌کرد بی اثر بود، با حضور دمبله و گریزمان هم حملات آنان خنثی شد و هیچ نشانی از نام بارسلونا در این تیم پیدا نبود. در ادامه رئال مادرید با حمله‌ای نصفه و نیمه، روی دروازه بارسلونا خطرساز شد، اما با خروج اشتباه نتو، توپ جلوی پای رودریگو افتاد و بعد از پاس به مودریچ و دریبل دروازه‌بان بارسا به راحتی دروازه بدون دروازه‌بان را گشود تا خیال زیدان از گرفتن این برد و سه امتیاز این بازی بعد از دو شکست تحقیر آمیز مقابل شاختار دونستک اوکراین و کادیز راحت شود و از خطر اخراج رهایی پیدا کند.  
 
VAR  ناجی زیدان در الکلاسیکو، رئال مادرید ۳- بارسلونا ۱
برچسب ها: فوتبال اروپا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: