الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور حل و فصل بحران سوریه که در راس یک هیات بلند پایه سیاسی و نظامی در تهران به سر می‌برد، در ادامه رایزنی‌های خود امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و هیات همراه دیدار کرد.

کد خبر: ۷۴۰۱۱
۱۶:۳۰ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹
دیدارنیوز ـ طرفین در این ملاقات در خصوص آخرین تحولات سوریه از جمله فرآیند سیاسی و کمیته قانون اساسی، وضعیت میدانی بویژه اوضاع ادلب و همچنین ابتکارات دو طرف جهت کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و انسان دوستانه سوریه گفتگو و تبادل نظر کردند.
 
در این دیدار لاورنتیف با تاکید بر دستاورد‌های مثبت ناشی از همکاری‌های ایران و روسیه در سوریه به صورت دو جانبه و همچنین در چارچوب روند آستانه، بر ضرورت تداوم و تقویت رایزنی‌ها و همکاری‌ها فی مابین در سطوح مختلف سیاسی و میدانی تاکید کرد. 
 
وی از پیشرفت‌های حاصله در نشست‌های کمیته قانون اساسی استقبال و ابراز امیدواری کرد این کمیته بتواند به فعالیت‌های خود تا رسیدن یه نتیجه نهایی ادامه دهد. 
 
نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه با اشاره به موضوع بازگشت آوارگان به عنوان یک مسئله انسان دوستانه، از کارشکنی‌های برخی از کشور‌ها در اجرای این موضوع انسانی انتقاد کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: