رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه ایران و گرجستان آسمان و مرز‌های خود را برای انتقال سلاح به ارمنستان بسته اند از دو کشور تشکر کرد.

کد خبر: ۷۳۶۳۱
۰۸:۱۲ - ۲۶ مهر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه ایران آسمان و مرز‌های خود را برای انتقال سلاح به ارمنستان بسته است، از ایران تشکر کرد.
 
«الهام علی اف» در گفتگو با شبکه «ای هابر» ترکیه اخبار و شایعات مربوط به ارسال سلاح از ایران به ارمنستان را رد کرد و گفت: ما هیچ گونه اطلاعاتی در این خصوص نداریم. بلکه می‌توانم بگویم که ایران و گرجستان، آسمان و مرز‌های زمینی خود را برای ارسال سلاح به ارمنستان بسته‌اند؛ بنابراین بار دیگر از دولت ایران و دولت گرجستان در این خصوص تشکر می‌کنیم.
 
رئیس جمهور آذربایجان همچنین افزود که انتقال سلاح به ارمنستان به صورت غیرقانونی و قاچاق و با هواپیما‌های غیرنظامی از طریق گرجستان صورت می‌گیرد.
 
وی ادامه داد: تعدادی از ارامنه متمول مقیم روسیه اخیراً یک فروند هواپیما به مبلغ ۳۰ الی ۴۰ میلیون دلار خریداری و در اختیار ارمنستان قرار دادند و آن‌ها ارامنه مقیم روسیه را برای جنگیدن علیه آذربایجان به قره باغ می‌فرستند.
 
علی اف گفت: از سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری در خواست کردیم تا با بررسی این موضوع از آن جلوگیری کند چرا که این اقدام جنایت بین المللی به شمار می‌رود و انتقال این سلاح‌های قاچاق به ارمنستان پذیرفتنی نیست.
 
وی افزود: مراجع رسمی روسیه به ما گفتند که سلاح و مهمات به ارمنستان ارسال نمی‌شود و این تجار و ثروتمندان ارمنی هستند که به خرید سلاح قاچاق و ارسال آن به ارمنستان مبادرت می‌کنند.
 
گفتنی است که ایران همواره گفته است که بحران قره باغ راه حل نظامی ندارد و دو طرف باید از طریق مذاکرات به حل و فصل مسئله بپردازند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: