نخست وزیر یونان در جریان نشستی با وزیر خارجه آلمان گفت، آتن از موضع ترکیه در بحبوحه تلاش‌ها برای کاهش تنش در منطقه مدیترانه شرقی ناراضی است.

کد خبر: ۷۳۴۹۶
۱۴:۱۸ - ۲۳ مهر ۱۳۹۹

نخست وزیر یونان: کسی از تحولات اخیر در مدیترانه شرقی راضی نیست

 

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری شینهوا، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان پس از گفتگو با دولت قبرس در پی از سرگیری فعالیت کشتی اکتشافی ترکیه در دریای مدیترانه شرقی وارد یونان شد.
 
کریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان گفت: فکر نمی‌کنم اوضاع و تحولات اخیر در مدیترانه شرقی به ویژه در نتیجه نشست اوایل ماه جاری میلادی شورای اروپایی کسی را راضی کند. فکر می‌کنم ما به ترکیه یک گزینه بسیار شفاف را پیشنهاد کردیم.
 
وی افزود: اگر ترکیه به این رفتار خصمانه خود ادامه دهد یا باید با پیامد‌های آن روبرو شود یا مساله عضویتش در اتحادیه اروپا بازبینی می‌شود. متاسفانه، به نظر می‌رسد که ترکیه گزینه نخست را انتخاب کرده است. اما امیدواریم که بتوانیم پای میز مذاکره بنشینیم و مانند افراد مسئولیت پذیر گفتگو کنیم. انتظار دارم که یکبار دیگر در نشست شورای اروپایی که ۱۵ و ۱۶ اکتبر برگزار می‌شود، این مساله مورد رسیدگی قرار گیرد.
 
فاتح دونمز، وزیر منابع طبیعی و انرژی ترکیه روز دوشنبه اعلام کرده بود، این کشتی اکتشافی به سمت دریای مدیترانه شرقی رفته تا فعالیت خود را از سر بگیرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: