فرماندار شهرستان ناوه در استان هلمند افغانستان اعلام کرد که در اثر برخورد و سقوط دو فروند بالگرد ارتش این کشور، ۱۵ نیروی آن کشته شدند.

کد خبر: ۷۳۴۶۷
۰۹:۱۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ «تورجان هلمندوال» روز چهارشنبه به رسانه‌های محلی این کشور گفت که شب گذشته این بالگرد‌ها درحال گشت‌زنی مناطقی در این شهرستان بودند تا در حمله طالبان از نیروی زمینی ارتش حمایت کنند که در هوا با یکدیگر برخورد کردند.
 
وزارت دفاع افغانستان تاکنون در این رابطه اظهار نظری نکرده است.
 
همچنین در حملات هوایی نظامیان آمریکا طی روزگذشته به مواضع طالبان در استان هلمند بیش از ۲۵۰ نفر کشته و زخمی شدند.
 
استان هلمند افغانستان از ۱۹ مهر تا کنون شاهد درگیر‌های شدید بین طالبان و نیرو‌های دولتی بوده است که این درگیری صد‌ها کشته و هزاران بی خانمان برجای گذاشته است.
 
نبرد سنگین در شهر‌های «ناوه»، «نادعلی» و منطقه «باباجی» در ناحیه چهارم شهر لشکرگاه هنوزهم ادامه دارد و طالبان با وجود تلفات سنگین هنوزهم در این منطقه مقاومت می‌کنند.
 
این حملات باعث آوارگی شمار زیادی از مردم مرکز این استان شده و هزاران نفر از شهروندان لشکرگاه در حال ترک شهر هستند. این آوارگان که از نبود غذا و سرپناه در رنج هستند، با سردی هوا شرایط بدتری را تحمل می‌کنند.
 
اظهارات اخیر گروه طالبان و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در افغانستان واکنش‌های زیادی در پی داشته و شمار زیادی از افغان‌ها معتقدند که آمریکا از حقوق بشر، دمکراسی و دیگر شعار‌های فریبنده به عنوان ابزار استفاده می‌کنند و هیچ ارزشی برای آن‌ها قایل نیستند.
 
برخی افغان‌ها که سال‌های گذشته از حضور آمریکایی‌ها در افغانستان حمایت می‌کردند، اکنون به آن‌ها به عنوان یک اشغالگر می‌نگرند و خواهان خروج هرچه سریعتر آن‌ها از این کشور هستند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: