محمود صادقی به ریییس محترم قوه قضاییه نوشت: غلامحسین اسماعیلی سخنگوی محترم قوه قضائیه، طی تماس تلفنی مورخ ۹۹/۳/۵ اینجانب با ایشان، اعلام کرد گزارش پرونده شناسایی آعده‌ای از کلاهبرداران و واسطه‌های تأیید صلاحیت‌ها و بازداشت و آماده رسیدگی است. حسب اعلام مورخ ۹۸/۱۱/۲۹ سخنگوی قوه قضاییه شمار بازداشت‌شدگان بالغ بر ۲۰ نفر بود، و نظر به حساسیت موضوع و اهمیت آن برای افکار عمومی، مستدعی است دستور فرمایید گزارشی از نتایج تحقیقات مقدماتی و اقدامات قضایی متعاقب آن در این خصوص به اطلاع عموم برسد.

کد خبر: ۷۳۴۲۸
۱۳:۴۳ - ۲۲ مهر ۱۳۹۹
 
 
محمود صادقی درباره پرونده دلالان تایید صلاحیت‌ها به رییسی نامه نوشت
 
دیدارنیوز: محمود صادقی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای که روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه به رییس قوه قضاییه نوشت و نسخه‌ای از آن را در اختیار دیدارنیوز قرار داد، نوشت:
 
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم قوه قضاییه؛ پیرو نامه شماره ۹۹۰۱۲۰۶۳ مورخ ۹۹/۲/۲۲ نظر به گذشت بیش از ۸ ماه از شناسایی عده‌ای از کلاهبرداران و واسطه‌های تأیید صلاحیت و بازداشت تعدادی از آنها، که حسب اعلام مورخ ۹۸/۱۱/۲۹ سخنگوی قوه قضاییه شمار بازداشت‌شدگان بالغ بر ۲۰ نفر بود، و نظر به حساسیت موضوع و اهمیت آن برای افکار عمومی، مستدعی است دستور فرمایید گزارشی از نتایج تحقیقات مقدماتی و اقدامات قضایی متعاقب آن در این خصوص به اطلاع عموم برسد.

خاطرنشان می‌سازد آقای اسماعیلی سخنگوی محترم قوه قضائیه، طی تماس تلفنی مورخ ۹۹/۳/۵ اینجانب با ایشان، اعلام کردند گزارش پرونده آماده است و در وقت مناسب اطلاع رسانی خواهد شد. اما باوجود گذشت بیش از چهار ماه تاکنون هیچگونه اطلاع رسانی انجام نگرفته است.

شک نیست عدم اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی در این زمینه، هم موجب تجری سودجویان و آسوده خاطرشدن آن‌ها برای تکرار اقدامات آن‌ها در آینده خواهد شد، هم موجب گسترش بدبینی افکار عمومی نسبت به سلامت نظام نظارتی شورای نگهبان خواهد شد و هم به شائبه‌ی سیاسی بودن اقدامات دستگاه قضا در مقابله با فساد دامن خواهد زد.

با آرزوی توفیق الهی

محمود صادقی
نماینده‌ی مردم تهران و رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی در مجلس دهم
۹۹/۷/۲۲
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: