مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر کاهش محسوس ذخایر خونی، از مردم پایتخت درخواست کرد تا بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

کد خبر: ۷۳۳۴۱
۱۳:۲۷ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ به گزارش روز دوشنبه انتقال خون استان تهران، محمد رضا مهدی زاده افزود: با شیوع گسترده ویروس کووید ۱۹ و نگرانی‌های پیش آمده در پیک سوم این بیماری، آمار مراجعه مردم به مراکز اهدای خون با کاهش شدیدی مواجه شده است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه در روز‌های اخیر و با کاهش حضور مردم در مراکز اهدای خون، ذخایر فرآورده‌های خونی برای تامین نیاز بیماران و بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی پایتخت در حالت هشدار قرار دارد.
 
مهدی زاده گفت: از مردم مهربان و نوعدوست می‌خواهم که در این شرایط ویژه و در شروع روز‌های سرد، مسئله اهدای خون و نجات جان بیماران را از ضروریات بدانند و البته مراکز اهدای خون در طول این ماه‌های شیوع کووید۱۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح، محل‌هایی مطمئن و سلامت برای مراجعه داوطلبان وفادار اهدای خون بوده اند.
 
مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر اینکه همدلی و همراهی مردم، گره گشای سختی‌ها در همه موقعیت‌های زمانی بوده است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم مردم عزیزمان، در لحظه‌های خروج از خانه به لحاظ انجام کار‌های ضروری، اهدای خون برای نجات جان بیماران را نیز یک ضرورت حیاتی بدانند تا با مشارکت بیشتر و وفادارانه اهداکنندگان خون، این روز‌های سخت را با لبخند امید و نجات بیماران پشت سر بگذاریم.
 
براساس این گزارش، نیاز روزانه مراکز درمانی استان تهران به فرآورده‌های خونی، حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد خون است که برای تامین آن، نیاز به مشارکت بیشتر و جدی‌تر مردم در مراکز اهدای خون است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: