تیتر امروز

خرابکاری جدید در نطنز؟
اسرائیل در تکاپوی برهم زدن میز مذاکرات وین

خرابکاری جدید در نطنز؟

شب گذشته رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه تلویزیونی نگاه یک از دستاورد‌های هسته‌ای کشور می‌گوید، صبح خبر از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز می‌آید. آیا حمله دیگری رخ...
بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

منابع لبنانی از مذاکرات حساس سعد حریری با فراکسیون‌ها و شخصیت‌های سیاسی قبل از اعلام موضع رسمی‌اش نسبت به تشکیل دولت خبر دادند.

کد خبر: ۷۳۲۵۶
۱۲:۲۵ - ۲۰ مهر ۱۳۹۹
مذاکرات حساس حریری با فراکسیون‌ها و شخصیت های سیاسی لبنان
 
دیدارنیوز - به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، یک منبع در جریان المستقبل لبنان به رهبری سعد حریری، نخست‌وزیر سابق این کشور گفت: هنوز زود است که درباره نامزدی حریری برای تصدی پست نخست‌وزیری صحبت کنیم.

این منبع اعلام کرد: تصمیم نهایی حریری به میزان آمادگی فراکسیون‌های پارلمان بستگی دارد. حریری قبل از آغاز مذاکرات برای دستیابی به ضمانت‌های سیاسی و اقتصادی که بدون آن نمی‌توان بر روی طرح فرانسه برای نجات لبنان حساب باز کرد، با آن‌ها مشورت خواهد کرد.

الشرق الاوسط اعلام کرد، حریری مذاکرات خود را با نجیب میقاتی، فؤاد السنیوره و تمام سلام، نخست‌وزیران سابق برای مرحله مابعد نامزدی‌اش آغاز خواهد کرد.

حریری با نمایندگان فراکسیون المستقبل گفتگو خواهد کرد تا بعدا مذاکرات با فراکسیون‌های پارلمانی را آغاز کند.

میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان پنجشنبه را به عنوان موعد برگزاری مذاکرات پارلمانی برای مکلف کردن شخصیتی برای تشکیل دولت جدید تعیین کرده است.

حریری پنجشنبه اعلام کرد او نامزد احتمالی پست نخست‌وزیری برای توقف فروپاشی اقتصادی در لبنان است.

وی گفت: من آماده‌ام طی این چند روز تماس‌های سیاسی را با گروه‌ها و احزاب در صورت توافقشان با طرح فرانسه برقرار کنم.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: